İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün yaptığı açıklamayla, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı oldukları gerekçesiyle 6'lı koalisyondan ayrıldığını duyurdu.

Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a aday olmaları için çağrı yaptı. CHP'li iki belediye başkanı da Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması yapıp, aday olmayacaklarını duyurdu.

BİR İTTİFAK DAHA DAĞILDI

Yaşananlar sıcaklığını korurken kurulması planlanan bir ittifakın daha dağıldığı açıklandı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile oluşturacakları ittifak planının geri çekildiğini ifade etti.

Özdağ, "Muharrem İnce, 24 saat önce ittifaktan ayrıldığını açıkladı."

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan iddialı çıkış Kemal Kılıçdaroğlu'ndan iddialı çıkış

YAVAŞ'A ADAYLIK ÇAĞRISI YAPIP MİTİNGİ İPTAL ETMİŞLERDİ

İnce ile Özdağ, cumhurbaşkanlığı adaylığı için Mansur Yavaş'a çağrı yapmış, bu doğrultuda Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde miting yapılacağını duyurmuştu.
Özdağ, Yavaş'ın aday olmaması durumunda İnce'nin aday olacağını ifade etmişti.

Yavaş, Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması yapınca, hedef tahtasına konmuştu. Özdağ, Yavaş'ı hedef alıp şunları söylemişti:

"Türk halkına çağrıda bulunduk. Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde (pazar günü) toplanarak Mansur Yavaş'ı göreve davet edin dedik. Halk kendi adayını göstersin istedik.

Ne yazık ki Mansur bey halkın bu talebini göstermesini beklemeden, esas bağlılığını Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve Türk milletine göstermesi gerekirken göstermedi ve Kemal Kılıçdaroğlu'na bağlılığını bir kez daha ifade etti.

Biz de dünkü davet geri çekiyoruz. Buradan sayın Mansur Yavaş'a sesleniyorum. Size duyulan güvene, sevgiye ihanet etmeye hakkınız yoktur. Gerçekten büyük bir hayal kırıklığı yaratıyorsunuz keşke böyle yapmasaydınız."