Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ekipleri kendi otomobilleriymiş gibi ilana koydukları araçları başkalarına satmaya çalışan dolandırıcıların peşine düştü. Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, sazan sarmalı yöntemi ile kendilerinin olmayan aracı satmaya çalışan üç şüpheliden 2'sini Adana'da yakaladı.

KRİPTO SİSTEMİNE YATIRDILAR

Söz konusu yöntem ile bir kişiden toplamda 695 bin TL para alan şüphelilerden ikisi Adana'da yakalandı. M.G. ile S.C.'nin topladıkları parayı kripto sistemine yatırdıkları böylelikle parayı aklamaya çalıştıkları ortaya çıktı.

Av tüfeği ile katlettiği eşi için 'intihar etti' diyen sanığın cezası açıklandı! Av tüfeği ile katlettiği eşi için 'intihar etti' diyen sanığın cezası açıklandı!

Polis ekiplerinin başlattığı dolandırıcılık olayına karışan ve Zonguldak'a getirilen M.G. ve S.C.'nin emniyetteki sorgusu tamamlandı. Zonguldak Adliyesi’ne sevk edilen şüphelilerin sorgusu sürüyor. Firari bir şüpheliyi yakalama çalışmaları da devam ediyor. Öte yandan şüphelilerin suçta kullandıkları telefonlarına da el konuldu.