Değerli okuyucularım, Sayın Tayyip Erdoğan soğuk bir havada Aydın ve Nazilli’ye geldi. Soğuk havaya rağmen Aydın ve Nazilli halkı Sayın Cumhurbaşkanımızı bağrına bastı. Aydın’daki miting alanı ağzına kadar doldu; Nazilli de farklı değildi.

Bu arada, bir hususa değinmek istiyorum. Gazeteci arkadaşlarım görev yapabilmek için saatlerce meydanlarda beklediler. Hiç kimse bu meslektaşlarımızla ilgilenmedi. Şükürler olsun ki, Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Aydın kent meydanında bir yer kiralamış. Burada, hepimiz miting saatine kadar ısındık, yazılarımızı yazdık, sohbet ettik. Bu vesileyle AGC Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Sayın Ferdi Uzun’u ve yönetim kurulu üyelerimizi bir kez daha kutluyorum.

Cemiyetimizin salonu gerçekten büyük hizmetler verdi. Fotoğrafta da görüleceği üzere, çok büyük keyif alarak hem siyasileri hem de dışarıdan gelen gazeteci arkadaşlarımızı ağırladık.

Tekrar mitinge dönelim.

Sayın Erdoğan’ı Aydın ve Nazilli’de binlerce kişi takip etti. Hele bir de kalabalıklar soğuk havada toplanırsa, bu durum politikacının da keyfi yerine getirir. Bu şekilde keyfe gelen Sayın Cumhurbaşkanımız, kendisini takip edenlere, “14 Mayıs’ta bunlara öyle bir çakalım ki, bir daha bellerini doğrultamasınlar” dedi.

Miting öncesi her zamanki gibi meydanı dolaştım. Meydanda özellikle Türk bayraklarını alıp mitinge koşan yaşlı nineler ve dedeler gördüm. O soğukta niye mitinge geldiğini sorduğum Çineli Fatma Ninemiz, “Oğlum, o Babacan var ya, o Babacan, Türklüğü bitirecekmiş; bunun için Reis oğluma desteğe geldim” dedi.

Koçarlılı Ali Dayı ise, “6+1 masadakiler, koalisyonla ülke idare edeceklermiş. Biz o dönemleri yaşadık. Tayyip oğluma destek için geldim. Bu vatan sahipsiz değil. Biz köylüler sahip çıkacağız” diye mukabelede bulundu.

Merhum Demirel “mitinglerde şalvarlı köylü kadınları ve kasketiyle köylüleri ve gençleri görürsem, bu iş bitmiştir” derdi. Alan aynen böyleydi. Efeler Kent Meydanı ve Nazilli hınca hınç doluydu.

Ancak, meydanda, kürsüde Cumhurbaşkanımızın yanında bekleşen milletvekilleri vardı. İl dışında işlerini takip eden, Aydın’a uğramayan bu beyler kendilerini Reis’e göstermek için öyle bir çaba içine düşmüşlerdi ki, görmenizi isterdim.

Beyler, maalesef size Aydın’da ekmek yok. Siz gidin, o büyük hizmetlerinizi Aydın dışında gerçekleştirin. Adaylar Aydın’dan çıkacak. Benzer hataları geçmişte ben de yaptım.

Aydın’da oturmayacaksın, sonra gelip “ben şuyum, ben buyum” edebiyatıyla Aydınlıyı kandıracaksın. Eğer Ak Parti bu hatayı yaparsa, çok büyük ve ağır bedel öder.

NAZİLLİ MİTİNGİ

Ne yazık ki Nazilli’nin il olma hayali artık başka bahara kaldı. Sümer Üniversitesi konusu da maalesef es geçildi. Açıkçası, bu hususların Reis’e anlatılmadığını düşünüyorum. Eğer Nazilli’nin bu talepleri hayata geçmezse, Belediye Başkanı Sayın Kürşat Engin Özcan için çok zor bir durum ortaya çıkacaktır.

Kendisi, Nazilli hizmet alamadığı için İyi Parti’den Ak Parti’ye geçmişti. Sümer Üniversitesi ve il olma konusu kendisi için büyük kozlardı. Mitingde Reis bu konulara değinmedi. Bu durum Sayın Özcan’ı zor durumda bırakacaktır.

Ancak, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra yerel seçimler için önümüzde bir yıl daha olacak. Bu hususlar Aydın milletvekillerince Sayın Cumhurbaşkanımıza iyi aktarılabilirse, gerekli kulisler yapılabilirse, bu projeler neden hayata geçmesin ki?

24 saat bile politikada çok uzun bir zamandır.

 

Hepinize mutlu bir hafta diliyorum. Sağlıcakla kalın.