31 Mart'a sayılı günler kala, kazanma şansı yüksek olan Savaş ve Çerçioğlu, seçmene vaat yarışı içinde mesajlar vermeye başladılar.

Özlem Çerçioğlu hızını kontrol edemeyince, sanki 15 yıldır Aydın belediye başkanı değilmiş de yeni bir aday gibi iddialı vaatlerde bulundu.

Aydın seçmenine göz hastanesi vaadi sonrasında bir de diş hastanesi açacağını duyurdu.

10 yıldır Aydın büyükşehir belediye başkanı olarak, Tekstil Parkı ve Mimar Sinan Parkı dışında yaptığı bir açılış yokken, seçim vaatleri temel atmalar ile yeni bir algı operasyonu peşinde olan Çerçioğlu, Halk Ege Et'le etkilemeye çalışıyor. Emekliye et ve süt ürünlerinde %20 indirim vaadi ne zamana kadar geçerli, bu konuda bir açıklama neden yok?

Emekli Özlem Çerçioğlu, istediğinde indirim yapıldığını görerek, su ücretleri ile katı ve sıvı atık ücretlerinde de %20 indirim yapmasını ve emekliye verdiği desteği görmek istiyor.

Özlem Çerçioğlu tarafından 5 yılda bir yapılan yerel seçimlerde verdiği sözlerin, yaptığı vaatlerin kaç tanesinin yerine getirildiği seçmen tarafından sorgulanıyor.

2014-2019 döneminde verdiği sözleri, ilan ettiği vaatleri yerine getirmeyen Çerçioğlu, 2024 yerel seçimlerinde yine benzer vaatlerde bulunup yapmadığı, yapamadığı her şeyi tekrarladı.

Özlem Çerçioğlu, bu seçimlerin bir yerel seçim olduğunu unutup rakibi Mustafa Savaş'ı iktidar politikaları ile yıpratma çabasıyla seçmeni etkilemeye çalışıyor.

Cumhur İttifakı büyükşehir adayı Mustafa Savaş, Özlem Çerçioğlu'nun rakibi olarak 3. kez aday olmasına rağmen büyükşehir seçmenine, Özlem Çerçioğlu'nun 10 yıldır büyükşehir belediye başkanı olarak verdiği sözleri tutmadığını, vaat ettiği projeleri yapmadığını, yapamadığını anlatamadı.

Seçmen, Aydın'ın "BÜYÜK BİR KÖY" olduğu ve Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmadığı şikayetleri üzerine bir seçim stratejisi kurgulamak yerine, yapılamayan hizmetleri ve eksiklikleri düzeltmeye odaklanması gerektiğini belirtiyor.

2019 yerel seçimlerinde olduğu gibi, yine su ücretlerinin yüksek olduğunu ve kendisinin seçilmesi halinde su ücretlerine %50 indirim ve 5 yıl boyunca su ücretlerine zam yapılmayacağı vaadiyle seçim stratejisi oluşturan Çerçioğlu, bu vaatleriyle başladı 2024 yerel seçimlerine.

Oysa seçmen, Aydın'ın "BÜYÜK BİR KÖY" olduğunu belirtirken, su ücretlerinden çok sosyal, kültürel, sportif ve istihdam oluşturacak hizmetlerin yapılmadığını ve çevre illerle kıyaslandığında bir değişim ve gelişim göstermediğini, şehir genelinde trafik, otopark, sosyal konut, kentsel dönüşüm, sosyal yaşam alanları, kültür merkezleri, sinema, tiyatro, çok amaçlı kapalı spor salonu, kapalı ve açık olimpik yüzme havuzları, yürüyüş alanları, kreşler, yaşlı bakım evleri, kadın sığınma evleri, öğrenci yurtları gibi birçok hizmetin yapılmadığını Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'ndan şikayet ediyor.

Büyükşehir seçmeni, yapılamayan ve eksik kalan hizmetler için Çerçioğlu'nu şikayet etmeyi unutmuş gibi görünüyor.

31 Mart'a sayılı günler kala, emekliye 5 bin lira destek vaadi vererek seçim kazanma stratejisi kurmak yerine, Özlem Çerçioğlu'nun 10 yıldır yeterli bütçe olmasına rağmen söz verip yapmadığı vaatler üzerinden yeniden seçilmesinin, Aydın'a bir 5 yıl daha kaybettireceğini seçmene anlatmakta yeterince başarılı olamadı.

10 yıldır büyükşehir belediye bütçesinin nereye harcandığını, vaat edilen yatırımların yapılmadığını seçmene anlatacak bir seçim stratejisi kurgulamadığı gibi, bunları seçmene anlatıp kendisinin seçilmesi halinde vaat edilen bütün hizmetlerin yapılacağına dair seçmende bir "GÜVEN" algısı oluşturamadığına şahit olduk.

Aydın Büyükşehir sınırları içinde olan ilçe ve mahallelerde 10 yıldır gerekli alt yapı yatırımlarının yapılmadığını, insanların 15-20 milyon lira verip satın aldığı villalarda içme suyu ve kanalizasyon olmadığı gerçeğini anlatamadığı için hala Özlem Çerçioğlu, Aydın halkına seçimi biz kazanıyoruz dediğine şahit olduk.

DP Aydın Büyükşehir belediye başkan adayı Hüseyin Turgut, bu iki aday arasında kısır döngüye dönüşen rekabette kaybedenin Aydın olduğunu belirterek, artık "ÖZLEM GİTMELİ, SAVAŞ BİTMELİ" sloganı ile seçmenden kendisine şans vermesi halinde, Aydınlının beklediği, özlediği bir belediyeciliği layıkıyla yapacağını iddia ediyor.

31 Mart'ta seçmen sandığa gittiğinde, partilere değil, Aydın'ı değiştirecek ve geliştirecek adaya oy vermelidir.

Yerel seçimlerde partinin değil, adayın önemli olduğunu Eskişehir belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir'i bir Avrupa şehri haline getirip öğrenci şehri yapan projeleri ile 5 yıl üst üste seçilerek ispat etti.

Aydın seçmeni de kendisine hizmet edecek, Aydın'ı değiştirecek her yönden gelişmiş bir şehir yapmayı planlayacak adaya oy vermeli.

Kazananın Aydın olması dileğiyle, taktir okuyucularındır.

Efeler Belediyesi iki dönemdir Çerçioğlu'nun yüzünü güldüremiyor Makale: Efeler Belediyesi iki dönemdir Çerçioğlu'nun yüzünü güldüremiyor