Vali Canbolat: “Aydın’ı 12 ay turizm yapılabilir kent haline getireceğiz” Vali Canbolat: “Aydın’ı 12 ay turizm yapılabilir kent haline getireceğiz”

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Savaş ve İncirliova Belediye Başkan Adayı Aytekin Kaya, Acarlar’da coşkulu bir miting yaptı. Havai fişek ve meşalelerle karşılanan Savaş, Acarlar Belediye Meydanı dolduran hemşerilerinden destek istedi. Mitingde Cumhur İttifakı Meclis üyeleri tanıtıldı. Yoğun katılımın olduğu mitingde vatandaşlar, ‘Savaşa savaşa kazanacağız’ sloganları attı. 

‘BORÇSUZ BİR ŞEKİLDE SEÇİME GİDİYORUZ’
Yaptığı hizmetlerden bahseden İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Acarlar’da yapılmadık yol kalmayacağını söyledi. Görev yaptığı süreçte çalıp çırpmadığını dile getiren Başkan Kaya, İncirliova Belediyesi’nin borçsuz bir şekilde seçime gittiğini vurguladı. 

31 MART AKŞAMI KENT MEYDANINDA BULUŞMAYA HAZIR MISINIZ?
Acarlar’ın çalışkan insanlarının kararını verdiğini kaydeden Savaş, “31 Mart akşamı İncirliova ve Acarlar’da bir başarı hikayesi yazacağız. Sevgili Acarlar, 31 Mart akşamı Kent Meydanında buluşmaya hazır mısınız? Acarlar hep bu davaya sahip çıktı. O yiğit insan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hep sahip çıktı. Bu kez yine sahip çıkacağına inanıyoruz. 31 Mart akşamı bunlara gereken dersi verelim” dedi. 

VATANDAŞINDAN KORKAN BİR BAŞKAN VAR
Tarihi seçime bir hafta kaldığını hatırlatan Savaş, 31 Mart akşamı kazanan Acarlar, İncirliova ve Aydın olacağını söyledi. Mevcut büyükşehir belediye başkanın Acarlar’a hizmet etmediğini kaydeden Savaş, “Söz verdi yapmadı. Mazeret üretti. Ama biz Aytekin başkanımla birlikte sizlere hizmet edeceğiz. Mevcut büyükşehir belediye başkanı, kendi partisindeki belediye başkanlarıyla kavga etti. Sokağa çıkmayan, kimseyle görüşmeyen, kimseye randevu vermeyen, seçime 6 ay kala sokağa koruma ordusuyla çıkan, vatandaşından korkan bir başkan var. Ama biz seçimden sonra alana çıkıp sizlere hizmet edeceğiz. Kapımız sonuna kadar size açık olacak. Aydın’a yatırım ve hizmet gelecek. Aydın bambaşka bir Aydın olacak.” diye konuştu.

ADI YOLSUZLUKLARLA ANILIYOR
Mevcut büyükşehir belediye başkanın Türkiye’nin en beceriksiz büyükşehir belediye başkanı olduğunu vurgulayan Savaş, “Bir diğer özelliği de Türkiye’de adı yolsuzluklarla anılan büyükşehir belediye başkanı Özlem Çerçioğlu’dur. Evrakta sahtekarlık, ihaleye fesat karıştırma Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilgili suçlamalardır. Türkiye’de adı yolsuzluklar anılan tek büyükşehir belediye başkanı, Aydın Büyükşehir Belediye başkanıdır. Bunu bilin. Bu masalcı bacıyı, 31 Martta evine göndermeye hazır mısınız?” dedi. 

YALAN SÖYLEYİP SİZİ KANDIRIYOR
Mevcut büyükşehir belediye başkanın 10 yıldan beri her Acarlar’a geldiğinde hal yapacağını ve hala yapmadığını belirten Savaş, “Yapamaz. Hep bahaneler üretiyor. Hükümet vermedi. Milli Eğitim vermedi. Şurası vermedi, burası vermedi. Kardeşim niye bize gelmedin. Niye sormadın, niye bizden istemedin. Yalan söylüyor. Sizi kandırıyor. Ama size söz veriyorum ilk fırsatta buraya büyük bir hal yapacağım. Size layık bir hal yapacağız. Buranın durumunu biliyoruz. Sizin gibi çalışkan hemşerilerimize ne yaparsak azdır. Yollarınızı yapacağız. Buraya doğalgaz getireceğim. Bunun sözünü veriyorum. Buranın internet alt yapısı yetersiz. Gençler, Nisan ayında Telekom ile görüşüp buranın internet alt yapısını güçlendireceğiz. Mustafa Savaş sözünü tutar. Yaparsa Mustafa Savaş yapar. Yaparsa Aytekin Kaya yapar.” dedi.
İncirliova’da bu işin bittiğini dile getiren Savaş, 31 Mart’ta hep birlikte sandıkları patlatmaya hemşerilerini davet etti.

A1439De2 7D1D 4C45 Aae1 B1835F74Db198A757765 1A28 49Fb A7B5 5035Aa8051Da9E949011 4C6F 4518 A597 45C1Aff9D812Fd277018 2576 44B3 Afca E7E3901E2Dc1Bb31B133 Db0E 4B27 B3C5 B60A1De53A82