Adult Swim’in popüler çizgi dizisi Rick and Morty, bu yıl bir anime uyarlamasıyla hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yapımdan ilk tanıtım klibi kısa bir süre önce paylaşıldı.

Rick and Morty serisi çıkış yaptığı 2013 yılından bu yana popülerliğini koruyarak izleyiciyi kendine çekmeye devam ediyor. 10 yıldan fazla bir süredir Rick ve torunu Morty’nin maceralarını konu edinen çizgi dizinin 10 bölümden oluşan 7. sezonu geçen senenin ekim ayında yayınlanmıştı. Ancak hayranlar, 8. sezona kavuşmadan önce çılgın ikilinin Japon versiyonlarını izleme fırsatına erişecekler.

Efsane dizi geri dönüyor! Efsane dizi geri dönüyor!

Spin-off için paylaşılan ilk görüntülerde tahmin edileceği üzere başrol karakterlerin anime versiyonları yer alıyor. Rick’in deney için kovalamasına maruz kaldığını, Morty’nin ise sanal gerçeklik dünyasına hapsolduğunu görülüyor. Bu çılgın ikiliyi Japon animasyon tarzında izlemek, hayranları fazlasıyla heyecanlandıracak gibi duruyor.

Rick and Morty Animesinden İlk Klip Yayında

Rick and Morty 8. sezonun önümüzdeki yıl gelmesi bekleniyor. Fakat Adult Swim, popüler diziyi bir süreliğine rafa kaldırmak yerine anime uyarlamasıyla izleyicilere yeni maceralar sunmaya devam edecek. Söz konusu proje ilk olarak Mayıs 2022’de duyurulmuş, açılış jeneriği ise geçen yılki Comic-Con etkinliğinde paylaşılmıştı.

Toplamda 10 bölümden oluşacak olan Rick and Morty: The Anime, bu yılın sonlarına doğru Adult Swim ve Max platformlarında yayınlanmaya başlayacak. Yapımda, daha önce diziyle aynı evrende kısa animeler hazırlayan Takashi Sano görev alıyor.

Sano’nun yanı sıra Maki Nagano, Max Nishi ve Takenari Maeda gibi isimler de prodüktörlük koltuğunda oturacak. Seri için özel olarak hazırlanan Japon seslendirme kadrosunun da kısa animelerden tanınan isimlerden oluşması bekleniyor.

Rick and Morty’nin anime uyarlamasının nasıl bir tepkiyle karşılaşacağı merak ediliyor. Yapım, bilindik çizgi karakterlerin anime formuna büründüğü nadir projelerden biri olacak. Çılgın dedektif ve yardımcısının çarpık maceralarının, Japon animasyon tekniğiyle çok başka bir havaya bürünmesi bekleniyor.

Animenin açılış jeneriği sosyal medya üzerinden pek olumlu karşılanmamıştı. Haliyle yeni paylaşılan ve doğrudan anime içi görüntülerin yer aldığı sahnenin nasıl bir tepkiyle karşılanacağı da merak konusu.