• BIST 110.248
 • Altın 155,689
 • Dolar 3,8262
 • Euro 4,5259

  Rektörün inanılmaz intikamı

  01.07.2009 18:24
  Rektör seçilince kadın rakibine bakın ne yaptı...
  Rektörün inanılmaz intikamı
  Rektörün inanılmaz intikamı Rektörün inanılmaz intikamı Rektörün inanılmaz intikamı

  Dicle Üniversitesi, yeni rektör Prof. Dr. Ayşegül Saraç"ın seçimde ondan çok oy alan kadın Profesör Naime Canoruç"tan aldığı intikamı konuşuyor. Rektör rakibesine 1 maaş kesme, 2 kınama cezası verdi, 11 de soruşturma açtı

  Diyarbakır Dicle Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ayşegül Jale Saraç, eski rektörün eşi ve rektörlük seçimlerinde en fazla oyu olarak birinci çıkan ve YÖK tarafından Cumhurbaşkanlığı"na gönderilen listeye alınmayan Prof.Dr. Naime Canoruç"u önce Biyokimya Ana Bilim Dalı Başkanlığı"ndan aldı, ardından hakkında 11 ayrı soruşturma açtı. İki kınama ve bir maaş kesme cezası alan Prof. Dr. Naime Canoruç"un avukatı Yılmaz Demiroğlu, müvekkili hakkında açılan soruşturmaların hiç bir hukuki gerekçesi olmadığını ileri sürdü. Avukat Demiroğlu, “Müvekilim sindirilmek ve üniversiteden uzaklaştırılmak isteniyor. Hukuki dayanakları olmayan gerekçelerle açılan soruşturmalara her gün bir yenisi ekleniyor” dedi.

  YÖK listesinde yoktu

  Dicle Üniversitesi"nde geçen yılın Haziran ayında yapılan rektörlük seçiminde eski rektör Prof.Dr. Fikri Canoruç"un eşi Bio Kimya Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Naime Canoruç, 148 oy alarak adaylar arasında birinci oldu. Seçimlerde Prof.Dr. Fazıl Hüsnü Erdem 136, Fizik Tedavi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Ayşegül Jale Saraç 112 oy aldı. YÖK, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül"e gönderdiği listeye en fazla oyu alan Prof.Dr. Canoruç"u almadı.

  Cumhurbaşkanı Gül, seçimlerde 22 Temmuz genel seçimlerinde AKP"den Diyarbakır milletvekili adayı olan Prof.Dr. Ayşegül Jale Saraç"ı rektör olarak atadı. Prof. Dr. Naime Canoruç"a soruşturma komisyonu tarafından eşinin rektör olduğu dönemlerdeki uçak biletlerinden de yola çıkılarak, hangi tarihte nereye gittiği, neden zamanında göreve başlamadığı, hastalığının uçağa binmesini gerektirmediği halde neden uçak bileti aldığı, başka göreve atanan sekreterine bunu neden zamanında tebliğ etmediği, il dışına neden izinsiz gittiği, izin belgelerinin neden 1 gün gecikmeli işleme verdiği yönünde sorular yönetildi.

  Prof. Dr. Canoruç, kendisine verilen 2 kınama ve 1 maaş kesme cezası ile ilgili İdare Mahkemesi"nde dava açtı. - milliyet

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim