İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı için başlatılan “Kılıçdaroğlu Gönüllüler Grubu” için henüz çok erken olduğunu belirterek bunu bir algı çalışması olarak nitelendirdi.

Nazilli Belediyespor deplasman hazırlığını tamamladı Nazilli Belediyespor deplasman hazırlığını tamamladı

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı kim olacak tartışmaları devam ederken, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için kurulan “ Kılıçdaroğlu Gönülllüleri” ismiyle sosyal medyada grup kurulmasını değerlendiren İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner “Henüz seçim takvimi açıklanmadan, bu yönde bir grup oluşturulması doğru değil. Bu CHP içinde yapılan bir çalışma algı yönetimi yapılıyor. Sayın Kılıçdaroğlu henüz kendi adaylığını açıklamamış iken ve 6’lı masadaki genel başkanların ortak adayı çıkacak sözleri ortada iken oluşturulan gurubun 6’lı masaya bağlayıcı bir yanı yok.” dedi. 
AMAÇ ÜZÜM YEMEK Mİ, BAĞCIYI DÖVMEK Mİ?
İYİ Parti olarak tüm  güçleri ile Genel Başkanları Meral Akşener’i Başbakan yapmak için çalıştıklarının altını çizen Taner “ 6’lı masada oturan Genel Başkanlar henüz Millet İttifakının Cumhurbaşkanı ismi üzerinde ortak bir isim zikretmemişken burada amaç üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi ? Biz 6’lı masadan çıkacak ortak isme bakarız. İYİ Parti böyle bir oluşuma destek vermez. Biz ayrı bir partiyiz, CHP ayrı bir parti.  Biz Genel Başkanımızın yer aldığı 6’lı masadan en doğru kararın çıkacağına inanıyoruz” diye konuştu. Taner ayrıca Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın “ Ben CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına sıcak bakarım. Bu manada bizler gerekli desteği veririz” sözlerinin de “Sayın Gültekin Uysal’ın şahsi görüşleridir, daha seçim takvimi açıklanmadan bu konuşmalar doğru değil” değerlendirmesinde bulundu.