POS sistemi, işletmelerin operasyonel sürecini kolaylaştıran, daha sistematik bir işleyiş sağlayan, hız kazandıran yazılım ve donanımlardır. En temel amacı siparişlerin pratik bir şekilde alınması, farklı ödeme seçenekleri sunulması ve müşterilere hizmetin en iyi şekilde verilmesidir. Çoğunlukla yeme-içme sektörü tarafından yaygın olarak tercih edilir. Her işletmenin farklı dinamikleri bulunur. Bu sebeple, farklı ihtiyaçları karşılayabilecek ve işletme ihtiyaçlarına uygun olarak şekillenebilen esnek yapılı POS sistemleri tercih edilmelidir.

Manuel işlemleri otomatikleştiren bu yazılım ve donanımlar sayesinde minimum iş yüküyle çalışılır ve maksimum verim elde edilir. Sunulan hizmetin kalitesini artırır ve verimli bir işletme yönetimi sağlar. Restoran, cafe gibi işletmelerin tüm süreçlerine katkıda bulunur ve işletmenin kalbi olarak kabul edilebilirler.

Stok takibi yapmak, kampanyalar oluşturup yönetmek, ödeme alternatifi sunmak, iyi bir menüye sahip olmak, periyodik olarak işletme raporlarına ulaşmak, paket servis hizmeti sunmak gibi birçok işlemin gerçekleştirilmesi POS sistemi sayesinde sağlanır.

POS Sisteminin Kullanım Alanları Nelerdir?

Restoran

Cafe

Kahve Dükkanı

Pastane

Plaj

Bar & Gece Kulübü

Otel

Perakende

 

POS Sisteminin Restoranlara Sunduğu 3 Fayda

●     Siparişler verimli bir şekilde yönetilir. Hangi müşterinin hangi masada ne kadar sürede kaldığı takip edilir ve ne kadar kazanç elde edildiği görüntülenir. POS sistemine kaydedilen siparişler eş zamanlı olarak mutfak ekranına iletilir. Bu sayede, hızlı ve pratik bir sipariş süreci gerçekleşir.

●     Misafirlerinin yeniden kendilerini ziyaret etmesini isteyen işletmeler onların sadakatlerini kazanmak için birtakım kampanyalar ve indirimler sunmalıdır. Bu sayede, işletmelerini tekrar tercih etmeleri için bir adım atabilirler ve sadakatlerini artırabilirler.

Tartım Sektörünün Lider Firması BAYKON, kuruluşunun 35. yılını büyük bir coşkuyla kutladı! Tartım Sektörünün Lider Firması BAYKON, kuruluşunun 35. yılını büyük bir coşkuyla kutladı!

●     Her an, her yerden bir akıllı cihaz ile anlık raporlara erişebilmek işletmeler için oldukça faydalıdır. Hangi saatlerin daha verimli geçtiğini, hangi ürünlerin daha kârlı olduğunu ve hangi ödeme türünün kullanıldığını görüntüleyebilmek işletmelerin daha kolay iyileştirme yapabilmelerine olanak sağlar.