ABD'de 47 yıllık cinayeti çözmek isteyen Connecticut polisi yanlış cesedi mezardan çıkardı.

Her detayı korkunç! Eski komşudan satırlı vahşet Her detayı korkunç! Eski komşudan satırlı vahşet
Connecticut polisi 1975'te işlenen bir cinayetle ilgili onlarca yıldır süren faili meçhul bir vakanın soruşturmasının parçası olarak bir cesedi mezarından çıkardı ama çıkarılan yanlış kişiydi.

East Haven'daki yetkililer, kadının şu anda kapalı duran bir mezarlıktaki isimsiz bir mezara gömülü olduğunu ama onun yerine bir erkek cesedini topraktan çıkardıklarını söylüyor.

Polis, kimliği hiç belirlenemeyen bir kadın cesedinin bağlanmış, ağzı kapatılmış ve muşambaya sarılı halde bir drenaj kanalında bulunduğu cinayet davasını yeniden araştırıyor.

Kimliği belirsiz kadının cesedi bir yıl boyunca Adli Baştabiplik'te kaldıktan sonra, şimdi terk edilmiş olan State Street Mezarlığı'na gömüldü ama mezarına hiçbir zaman isim yazılmadı.

Polis, defin kayıtları olmadığı için eleştiri toplayan, aşırı genişlemiş mezarlığın kimliği belirsiz, evsiz ve konar göçlerlerin cesetlerinin gömüldüğü bir alan olarak bilindiğini söyledi.

Yetkililer, 2020'de DNA örneklerine ve soybilime başvurarak cesedi teşhis etmeye çalıştıklarını ama bu girişimlerin başarısız olduğunu ve taze örneklere ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Müfettişler daha sonra kadının kesin defin yerini tespit etmeye çalışmaya karar verdi ve halka açık defin kayıtlarını kullanarak bir soruşturma başlatıp mezarlıkla ilişkisi olan, hâlâ hayattaki son kişiyle görüştü.

Bu hafta içinde yetkililer mezarlığa giderek belirli bir mezar yerini kazdı ve burada bir tabut buldu. Ama tabutu incelediklerinde cinayet kurbanının orada olmadığını gördüler.

Yüzbaşı Joseph Murgo, "Ailesine bir parça olsun netice götürme umuduyla onu teşhis etmeye kararlıyız ancak önce terk edilmiş bir mezarlıkta onu bulmanın zorluklarını aşmalıyız" dedi.

CNN'e konuşan Murgo, 47 yıllık faili meçhul vakada müfettişlerin karşılaştığı zorlukları anlattı.

Çok sayıda isimsiz mezar var. Eğer oraya bir bakarsanız aşırı genişlemiş, terk edilmiş bir mülk gibi görünen bazı alanlar görürsünüz. Yerin altında gömülü cesetler ve tabutlar var.

Kayıtların çok ama çok kötü tutulması da dahil birçok zorlukla karşı karşıya olduğumuzu biliyorduk ve herhangi bir organizasyon ya da hiçbir mantık olmaksızın öylece toprağa gömülmüş daha fazla, çok daha fazla ceset olacağını biliyorduk.

Şimdi müfettişler mezarlığa dönüp, sonar ekipmanlarıyla kadının metal tabutunu bulmaya çalışacak.

Doğru bölgede olduğumuzu düşünüyoruz. Asıl noktamızdan sadece 2 ila 4 metre uzakta olduğumuzu düşünüyoruz.

Kaynak: Independent Türkçe