• BIST 103.972
 • Altın 270,011
 • Dolar 5,7738
 • Euro 6,3613

  Polis haftası kutlanıyor

  10.04.2009 12:14
  Türk Polis Teşkilatı’nın 164’üncü kuruluş yıldönümü Aydın’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
  Polis haftası kutlanıyor
  Polis haftası kutlanıyor Polis haftası kutlanıyor Polis haftası kutlanıyor

  Türk Polis Teşkilatı"nın 164"üncü kuruluş yıldönümü kutlamaları Aydın"da bu sabah Atatürk Meydanı"nda düzenlenen resmi tören ile devam etti. Buradaki törenlere Aydın İl Emniyet Müdürü Mehmet Kamil Çolak, Aydın Polis Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Vekili İzzet Ceylan, Polis Emeklileri Derneği Aydın Şube Başkanı Nurettin Yücel, şube müdür ve amirleri, polis adayları ve vatandaşlar katıldı.
  Aydın İl Emniyet Müdürlüğü, Aydın Polis Mesleki Eğitim Merkezi ve Polis Emeklileri Derneği Aydın Şubesine ait çelenlerin Atatürk Anıtına sunulması ve saygı duruşunda bulunmasının ardından tören İstiklal Marşı"nın okunmasıyla devam etti.
  İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Aydın milletvekillerinin gönderdiği kutlama mesajlarının okunduğu törende konuşan İl Emniyet Müdürü Mehmet Kamil Çolak, polis teşkilatının ülkenin huzur ve güvenini sağlama ve sağlanan ortamın kararlı bir şekilde devam ettirilebilmesi görevini bugüne kadar başarıyla devam ettirdiğini söyledi. Her türlü suç ve suç örgütüne karşı verilen başarılı mücadelenin gerçekleştirilmesinde toplum desteğinin önemli bir payı olduğuna işaret eden Çolak, “Görevin yerine getirilmesi uğruna şehit ve gaziler verilmiş ancak ülkeye, devlete ve halka hizmet hedefinden asla ödün verilmemiştir. Mesai arkadaşlarımın üstün gayretleri ülkenin, milletin ve inandığımız güzel değerlerin daha da gelişmesi ve çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkması için gerekli ortamı hazırlayacaktır. Demokrasinin temelinin her şeyden önce can ve mal güvenliği olduğu gerçeğinden hareketle ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün korunması uğruna özverili çalışmalarımıza artan bir hızla devam edeceğiz” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim