• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Personele iyi haber

  11.02.2009 11:49
  Aydın Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, Sağlık-Sen’in etkili girişimleri neticesinde sağlık personellerinin yemek sorunu çözdüklerini belirterek, “Hizmet sendikacılığı ilkemiz adına önemli bir başarı elde edilmiştir” dedi.
  Personele iyi haber
  Personele iyi haber Personele iyi haber Personele iyi haber

  Yapılacak düzenleme ile hem Sağlık Bakanlığı"na bağlı yataklı tedavi kurumlarında hem de üniversite hastanelerinde yemek ücreti kesintisinin sona ereceğini müjdeleyen Baki Karaer, “Yemek ücreti kesintileri büyük fedakarlıklar gösteren ve 24 saat esasına göre çalışan sağlık personelinin üzen bir uygulama idi. Geçte olsa Maliye Bakanlığı"nın genelgesinden kaynaklanan mağduriyetin gideriliyor olması sevindirici bir gelişmedir” diye konuştu.
  Sağlık-Sen Teşkilatının, sağlık çalışanlarını mağdur eden bir sorunu çözüme kavuşturmanın haklı gururunu yaşadığını belirten Başkan Karaer, şunları söyledi: “85 bini aşan üye kitlemizden ve yurdun dört bir köşesinde hizmet için çırpınan inançlı, azimli teşkilat kadromuzdan aldığımız güçle, önemli bir sorun daha çözüme kavuşturulmuştur. Biz sorunlardan nemalanan değil, çözüme odaklanan bir sendikayız. Bugün itibariyle yemek ücreti sorunundan nemalanma gayreti içinde olanların oyunu bozulmuş bulunmaktadır. Sağlık-Sen sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını ne kampanya diyerek oyalamış, ne de dilekçe diyerek kandırmıştır. Tribüne oynamak yerine ait olduğu kitlenin karşısına somut bir hizmetle çıkmıştır. Sağlık-Sen bu mücadelesinin karşılığını da varlık nedeni olan sağlık çalışanlarını mutlu edecek bir hizmeti gerçekleştirerek almıştır”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim