• BIST 104.539
 • Altın 163,366
 • Dolar 3,9376
 • Euro 4,6999

  Pazaryerleri düzenlenecek

  28.04.2009 12:23
  Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, üç dönemdir çeşitli sorunların yaşandığı semt pazarlarında yeni bir düzenlemeye gidileceğini belirtti.
  Pazaryerleri düzenlenecek
  Pazaryerleri düzenlenecek Pazaryerleri düzenlenecek Pazaryerleri düzenlenecek

  Pazaryerlerinin aynen kalacağını ancak yapılacak düzenlemelerle eksiklerin giderilmeye hedeflendiğini kaydeden Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ayrıca Aydın esnafının lehine çeşitli kararlar alacaklarını da söyledi. Pazarların kurulduğu günlerde o semtte olası bir hastalık yada yangın söz konusu olmuş olsa müdahalenin imkansız olduğunu ifade eden Çerçioğlu, Pazar kurulan yerlerde mutlaka itfaiye ve ambulansın geçeceği şekilde düzenleme yapılacağını kaydetti. Çerçioğlu konuyla ilgili açıklamasında “Aydın"da haftanın her günü semt pazarı var. Ancak bu pazarlar oluşturulurken, bazı konular gözardı edilmiş. Örneğin Salı pazarında bir yangın çıksa veya bir evde acil bir vaka meydana gelse, o bölgeye itfaiye ve ambulans girmesi mümkün değil. Yeni düzenleme ile bu sorunu çözceğiz” dedi.


  “AYDIN ESNAFININ GİREMEDİĞİ İLÇEDEN AYDIN"A ESNAF GELEMEYECEK”
  Yapılacak düzenleme kapsamında Aydın esnafının da lehine olacak çeşitli kararlar alacaklarını kaydeden Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Bir çok ilçe bizim esnafımızı kendi pazarına almıyor. Dolayısıyla Aydın esnafı da bu durumda mağdur oluyordu. Oysa yaptığım incelemede Aydın"daki pazarlarda isteyen herkesin tezgah açtığını gördüm. Yeni yapacağımız düzenlemeye göre, Aydın esnafının kendi pazarında tezgah açmasına müsaade eden ilçelerin esnafı Aydın"da tezgah açabilecek, Aydın esnafının gidemediği yerin esnafı da bizim pazarımızda tezgah açamayacak” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim