Patates birçok insan tarafından çeşitli şekillerde tüketilebiliyor. Örneğin kızartma yapılabiliyor, haşlanabiliyor, bazı yemeklere ve salatalara eklenebiliyor. Öte yandan patates kabukları bir işe yaramadığı düşüncesi ile pek çok insan tarafından çöpe atılıyor.

Bunun yanı sıra patates kabuklarını değerlendirmenin bazı yöntemleri bulunuyor. Ayrıca söz konusu yöntemlerden 2'si, patates kabuklarını çöpe atanları adeta pişman edebiliyor. Çünkü pratik bir şekilde uygulanabiliyor.

Sırrı ortaya çıktı: Arı ve keneden kurtulmanın kolay yolları! Sırrı ortaya çıktı: Arı ve keneden kurtulmanın kolay yolları!

PATATES KABUKLARINI DEĞERLENDİRMENİN 2 YOLU

Patates kabuklarını değerlendirmenin birçok farklı yolu bulunuyor. Ayrıca bu yöntemlerden 2'si, patates püresi ve atıştırmalık olarak ön plana çıkabiliyor.

Patates Püresi: Patates kabukları iyice temizlenir ve tercihe bağlı olarak patates püresine ilave edilebilir.

Atıştırmalık: Patates kabukları tercihe bağlı olarak atıştırmalık olarak tüketilebilir. Bu yöntemde patates kabukları ince ince soyulur ve güzelce temizlenir. Ardından üzerine bir miktar zeytinyağı ilave edilir. Sonra önceden ısıtılmış 200 derece fırında ara ara çevrilerek ortalama 15-20 dakika pişirilir. Devamında afiyetle tüketilebilir.