• BIST 106.474
 • Altın 151,840
 • Dolar 3,6440
 • Euro 4,3033

  Paralar çöpe mi gitti?

  15.05.2009 14:16
  Metrobüs Haliç yokuşunda kaldı!
  Paralar çöpe mi gitti?
  Paralar çöpe mi gitti? Paralar çöpe mi gitti? Paralar çöpe mi gitti?

  İTÜ"nün "İstanbul"a uygun değil" diyerek olumsuz rapor verdiği, Phileas marka metrobüs aracı Haliç çıkışında yolda kaldı. Yokuşu çıkamayan metrobüs çekici ile Zincirlikuyu"ya götürüldü

  İstanbul Teknik Üniversitesi"nin (İTÜ) hazırladığı rapora göre, “İstanbul için uygun olmayan ve çok pahalı bulunan” Hollanda markalı metrobüslerle ilgili tartışmalar sürerken, dün Haliç çıkışında ilerleyen bir metrobüs arızalandı. Arızalanan metrobüsteki yolcular aşağı indirildi. Arka taraftan gelen metrobüsler sebebiyle kuyruk oluştu. Arızalanan metrobüs, çekici ile Zincirlikuyu"ya çekilirken vatandaşlar da bu görüntüye şaşırdı.

  "Paralar çöpe mi atıldı?"

  Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna"nın, 2003 yılında almak istedikleri ancak, “yol çıkışında sorun olduğu ve rampada arızalandığı” için vazgeçtiklerini söylediği metrobüslerden biri dün arızalandı. Haliç Köprüsü çıkışında yokuştan çıkarken aniden arızalanan metrobüsün arka tarafında diğer metrobüsler birikti. Yolcuları indirilen metrobüs, çekici ile Zincirlikuyu"ya çekilirken ilginç görüntüler oluştu.
  İETT"nin acil müdahale aracıyla gelen ekipler, arızayı gidermek için çalışma yaptı.
  Arızaya şahit olan bazı vatandaşlar, “2,5 milyon TL çöpe mi atıldı?” diye tepki göstermekten kendini alamadı.
  Metrobüslerle ilgili iddialar sürerken, İETT Genel Müdürü Mehmet Öztürk açıklamasında Hollanda markalı araçların rampa çıkamadıkları ve kapılarının kapanmadığı iddialarına tepki göstermişti.

  Rapora rağmen alındı

  Bu arada, metrobüslerle ilgili iddialardan birisi de İETT"nin İstanbul Teknik Üniversitesi"ne (İTÜ) hazırlattığı rapordu. Rapora göre, “maliyeti çok yüksek olan metrobüsler, İstanbul için uygun değil ve çok pahalıydı.”
  Ancak, İTÜ"nün bu raporuna rağmen, İETT, Hollanda markalı araçları seçmişti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim