İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun danışmanı Emin Şen, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in açıklamalarıyla ilgili konuştu.

Odatv'den Uğurcan Biçer'e konuşan Emin Şen, bakanlık müşaviri olmadığını, Soylu'ya danışmanlık verdiğini söyleyerek avukatlarının detayla bir açıklama yapacağını bu konuda hazırlıklar yaptığını ifade etti.

Şen'in açıklaması şöyle:

"Ben bakanlık müşaviri değilim. Komple faturaların önemli kısmı başka şirketlere ait. Avukatım hazırlık yapıyor. Süleyman Soylu'ya danışmanlık verdiğim doğru. Resmi müşavirlik, memurluk yaptığım iddiaları doğru değil. Söylediklerinin hemen hepsi hezeyan. Bu arada yanlış bir şey yaptı. Başka bir şirketin faturalarını koydu. Koyduğu faturaların çoğu CHP'li belediyeler. O şirketler de açıklama yapacak. Özgür Özel dersine çalışmadan çok büyük hata yaptı. Müsaade ederseniz avukatlarım hazırlık yapıyor."

NE OLMUŞTU?

Kocaeli'nde motokuryelere yasak geldi Kocaeli'nde motokuryelere yasak geldi

Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Emin Şen’in sahibi olduğu SM360’ın sosyal medya yönetimi için çeşitli bakanlıklar ve kamu kurumlarından yüzbinlerce dolarlık ihaleler aldığını açıklamıştı. Özel, 'Emin Şen liderliğinde 8 bin kişilik bir troll ordusunun Soylu için çalıştığını' söylemişti. Özel, Şen'in bakanlık çalışanlarına ve il il dolaşarak çeşitli seminerlerle 'trollük' eğitimleri verdiğini ifade etmişti. Özel ayrıca, Emin Şen'in Jandarma Genel Komutanlığı ve Türk Polis Teşkilatı'nın sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptığını da aktarmıştı.

Özel'in aktardığına göre, Şen'in sahibi olduğu SM360 Ajans'ın eski ortakları arasında Neslihan Er Oğur ve Mücteba Kılıç bulunuyor. Mevcut çalışanlar arasında ise Emin Şen'in kardeşi Ömer Enis Şen var. Özel, eski ortaklardan Mücteba Kılıç için Gülen yapılanmasının lideri Fetullah Gülen'in alnından öptüğü kişi olarak bahsediyor.