Dün Aydınpost'un yayınladığı haberde, eleştirildikleri konular ve istifa ederken Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na yönelik sözleri nedeniyle Fatih Atay'la benzerlik bulunduğu vurgulanan Önceki dönem Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan Aydınpost Genel Yayın Yönetmeni Erman Çetin'e yaptığı açıklamada bu durumu kabul etmediğini zira kendisinin Fatih Atay'ın aksine CHP'ye ve Özlem Çerçioğlu'na ihanet etmediğini söyledi.

Yaşanan süreçte son güne kadar beklediğini, CHP Parti meclisinden aday açıklaması yapılana kadar hiçbir yere ayrılmadığını belirten Özakcan, "Ne Özlem Hanım ne de partim hakkında aleyhte en ufak bir açıklamam olmadı. Son güne kadar bekledim. Adaylığım açıklanmayınca yapılan kamuoyu araştırmalarını da dikkate alarak Demokrat Parti’den gelen teklifi kabul ettim ve yeniden aday oldum." ifadelerini kullandı.

Kuşadası'nda organizatörlerle kişi başı 3 bin Euroya anlaşmışlar Kuşadası'nda organizatörlerle kişi başı 3 bin Euroya anlaşmışlar

Fatih Atay’ın hem CHP’ye hem de Özlem Çerçioğlu’na ihanet ettiğini vurgulayan Özakcan, "Fatih Atay konuşmasında Özlem Çerçioğlu'nun adaylık kararını kabul etmediğini söyleyerek hem partinin genel başkanına hem parti meclisine rest çekti. Fatih Atay bu ifadeleriyle partisine ihanet etmiştir. Benim Fatih Atay'la aramda bir benzerlik yoktur. Kamuoyu tarafından da bu konunun bu şekilde bilinmesini istiyorum." açıklamasında bulundu.

Fatih Atay, çok eleştirdiği Mesut Özakcan’la aynı sözleri sarf etmiş Fatih Atay, çok eleştirdiği Mesut Özakcan’la aynı sözleri sarf etmiş