• BIST 97.149
 • Altın 282,758
 • Dolar 5,7454
 • Euro 6,3899

  Öyle bir hastalığı var ki, çığlık atmaktan artık sesi çıkmıyor

  31.07.2018 14:09
  Hastalığı nedeniyle doğduğundan beri derisi soyulan Suriyeli Yezan, tedavi için yardım bekliyor.
  Öyle bir hastalığı var ki, çığlık atmaktan artık sesi çıkmıyor
  Öyle bir hastalığı var ki, çığlık atmaktan artık sesi çıkmıyor Öyle bir hastalığı var ki, çığlık atmaktan artık sesi çıkmıyor Öyle bir hastalığı var ki, çığlık atmaktan artık sesi çıkmıyor

  Suriye'de, hastalığı nedeniyle vücudunun birçok bölgesinde derisi soyulan 4 yaşındaki Yezan Hüseyin, tedavi olacağı günü bekliyor.

  Çoğunlukla deride ve ağızda yanık benzeri içi sıvı dolu kabarcıklar şeklinde başlayıp bunların kısa sürede patlayıp açılmasıyla üzeri kabuklanan yüzeysel yaralar şeklinde seyreden Pemfigus isimli deri hastalığına yakalanan İdlibli Yezan yardım bekliyor.

  İki kardeşini de aynı hastalıktan kaybeden Yezan, aynı sonu paylaşmak istemiyor.

  Yezan, üzerini değiştirirken bile derisi soyulduğu için katlanması zor acılar çekiyor.

  Hastalığının verdiği acıyla sürekli çığlık atan Yezan'ın ses tellerinin zarar görmesi nedeniyle artık sesi de çıkmıyor.

  Yezan'ın annesi Türkiyye Abdi, oğlunun doğduğu günden beri bu hastalığı çektiğini söyledi.

  Abdi, "Oğlum Yezan insanoğlunun katlanamayacağı acılar çekiyor. Derisi sürekli koyun derisi yüzer gibi soyuluyor. Ben çocuğumun çektiği çileyi, hissettiği acıyı hafifletmek için tedavi görmesini istiyorum." dedi.

  Yezan'ın diğer çocuklar gibi olmasını isteyen Abdi, "Diğer akranları gibi çocukluğunu yaşayamıyor. Koşup eğlenemiyor. Ben hiç kimseden ne yardım kolisi ne yemek istiyorum. Sadece oğlumun Türkiye'de tedavi görmesini istiyorum." ifadelerini kullandı.

  Yezan'ın babası 42 yaşındaki Yaser Hüseyin de çocuğunun tedavi görmesini isteğini ancak savaş bölgesinde olduklarını ve imkanların çok kısıtlı olduğunu dile getirdi.

  Hüseyin, "Oğlum doğduğunda hastanede basit bir hastalık olduğunu ve geçeceği söylediler. Ama tam tersi oldu. Büyüdükçe hastalık kronikleşti daha ağır oldu." diye konuştu.

  Baba Hüseyin sözlerini şöyle tamamladı:

  "Yaz mevsiminda sıcaklık arttığında daha çok acı çekiyor. Doktorlar Yezan'ın ılık yerlerde yaşaması gerektiğini söyledi. Yezan için 7 kez taşındım. Bir insanın her gün sabah koyun gibi dersi soyulur mu? Yezan'ı annesi her sabah derisini soyarak temizliyor."

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Epstein öldü, “Madam”ı kayıp ama bulunsa da yargılanması zorEpstein öldü, “Madam”ı kayıp ama bulunsa da yargılanması zorHücresinde intihar eden Jeffrey Epstein’a küçük yaştaki kurbanlarını getiren kadındı Ghislaine Maxwell. “Lady Ghislaine” adlı yatından düşüp – ya da itilip - ölen İngiliz medya baronu Robert Maxwell’in kızı ve Epstein’ın fuhuş trafiğindeki suç ortağı; medya diliyle “Madam”ı şu an kayıp. İngiliz ve ABD basını izini sürüyor ama bulamıyor. Bir burgercide görüntülendi ama mizanzen olduğuna dair ipuçları yakalandı. Londra’daki evi ortaya çıkarıldı ama 10 yıldır uğramamış. Jet set yaşadığı için Karaiblerde bir yatta da olabilir. Hukukçulara göre bulunsa bile suç isnat edilmesi zor, çünkü yeterli kanıt yok. Bütün komplo teorileri bir yana, Epstein’ın ölümü galiba en çok “Madam”ın işine yarıyor… Habertürk yazarı Ayşe Özek Karasu yazdı
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim