Kaplan, CHP’nin mevcut vekillerine çattı, önseçim çağrısı yaptı. Aynı zamanda Kuşadası Belediyesi Personel A.Ş şirketi Yönetim Kurulu Başkanı olan Soner Kaplan’ın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Ömer Günel’in nasıl bir tavır alacağı merak konusu oldu. 

Toplantıda kürsüye çıkarak bir konuşma yapan CHP’nin eski İlçe Başkanı Soner Kaplan şu ifadeleri kullandı:

Milletvekilliği belirleme yöntemi nasıl olmalı, keşke bu tür toplantılarda programı uygun olan milletvekillerimiz de katılabilselerdi buraya. Örgütün huzuruna çıksalardı, özeleştirileri yapabilseydik gözlerinin içine baka baka. Sıkıntılarımızı anlatabilseydik. Sadece bayramdan bayrama kapımızı çalmaları benim hoşuma gitmiyor. Bunları biz bu çatı altında konuşmalıyız. 

Nazilli'de ticari araç takla attı: 3 yaralı Nazilli'de ticari araç takla attı: 3 yaralı

Ben yöntemin önseçimle yapılmasını temenni ediyorum. Benim derdim kimin seçileceği değil. Kim seçilirse seçilsin umurumda değil. Girsin sandığa, örgüt kimi layık gördüyse yürüsün gitsin. İlçe örgütümüz konuştu. Salonda heyecan yok, umut yok. Ben az önce Cuma pazarının içinden geldim. Vatandaş aç, vatandaş perişan. Vatandaş bizden umut bekliyor. Önseçim bütün ilçelerde, illerde hareket getirecek. 

Öte yandan, Kaplan’ın konuşmasını kaydeden Kuşadalı gazeteci İskender Avcı, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel tarafından kayıt yapmamasını istediğini paylaştı. 

İşte Soner Kaplan’ın konuşması: