31 Mart yerel seçimler sonrası % 37 Oy oranına ulaşan CHP'nin ortaya koyduğu normalleşme çağrısı iktidar cephesinde yumuşama çağrısına dönüştü.

Daha önceki yazılarımda CHP erken seçim çağrısı yaparak muhalefet ile işbirliği yapmak yerine iktidar ile normalleşme buluşmalarını tercih etmesini eleştirmiş bunu 31 Mart'ta aldıkları % 37 Oyun CHP oyları olarak değerlendirmekten çok tepki oyları olduklarını bilmelerinin sonucu olduğunu belirtmiştim. 

Üç aylık normalleşme görüşmeleri yerini yumuşama çağrılarına dönüşünce CHP yumuşama yerine erken seçim şartları her geçen gün zorunlu hale geliyor açıklamalarına başladı.

Ülkenin içinde bulunduğu ağır ekonomik koşullar her geçen gün zorlaştığı bu dönemde ne normalleşmeden nede ana muhalefet partisi olarak yumuşamadan söz edilemez. 

Açlık sınırı altında kalan maaşların normalleşmesi için ana muhalefet partisinin diğer muhalefet partileri ile eylem ve söz birliği içinde olup birlikte hareket ederek iktidarın yumuşamasını sağlamak için çaba sarf etmek zorundadır. 

23 yıllık iktidarın yanlış politikaları sonunda gelinen noktada bir erken seçim çağrısı öncelikle ana muhalefet partisinin görevidir. 

İflas etmiş bir mali yapının geçici tedbirlerle düzelmesi mümkün görünmemektedir. 

Asgarî ücretin, emekli maaşının açlık sınırı altında kalmasını umursamayan, kira artışlarının üst sınırı %25 zorunluluğunu kaldırıp kiracılar ile ev sahiplerini karşı karşıya bırakan iktidar tasarruf tedbirleri altında yapılmak istenilenin mali yapıyı düzeltmekten çok iktidarın zaman kazanma anlayışı içinde olduğu aşikardır. Kendileri tasarruf tedbirleri için itibarlarından taviz vermezken her gün yapılan zamlarla vatandaş isyanın eşiğine gelmektedirler. 

Mali yapının düzeltilip enflasyonun düşürülmesi öncelikle iktidara karşı piyasaların GÜVEN problemini aşabilmesi ile mümkündür. 

Çünkü herkesin bildiği gibi ekonomiyi bu hale getiren bu iktidarın kendisi, İktidara olan GÜVEN her geçen gün azalmaktadır. 

Bu yüzden bir an önce ERKEN SEÇİM kararı alınması için iktidara baskı yapmak üzere muhalefetin birlikte hareket etmesi gerekmektedir. 

Her geçen günün ülkenin daha kötüye gittiği için 
31 Mart sonrası sokakta beklenti çoğaldı, seçmen artık bu iktidarın kendi yanlışlarını düzeltmek için beklemeye sabırları kalmadı, bıçak kemiğe dayandı bu yüzden erken seçim ile iktidara bir ders vermek istiyor.

Her zaman olduğu gibi taktir okuyucularındır.

CHP'nin Türkiye İttifakı kimleri kapsıyor Makale: CHP'nin Türkiye İttifakı kimleri kapsıyor