Türkiye'yi sarsan deprem felaketi! Bakanlar son durumu açıkladı Türkiye'yi sarsan deprem felaketi! Bakanlar son durumu açıkladı

Türk Halk Müziği'nin usta isimlerinden Neşet Ertaş'ın hayatını anlatan 'Garip Bülbül Neşet Ertaş' filmi için Ertaş’ın ailesi, kendilerinden izin alınmadan ve merhumun da ne sağlığında ne de öldükten sonra buna rızasının olmadığını öne sürmüştü. Buna ilişkin ise filmin yayınlanmaması için tazminat davası açan aile, ayrıca mahkemeden filmin yayınlanmaması için ihtiyati tedbir kararı aldırmıştı. Yapımcı Mustafa Uslu ise bu karara itiraz ederek filmin 'Garip Bülbül Neşet Ertaş' adlı kitaptan uyarladığını iddia etmişti. Ertaş’ın ailesinin yapımcı Uslu’ya açtığı dava İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde karara bağlandı. Mahkemede görülen duruşmaya Mustafa Uslu, eşi Sinem Öztürk ile katılırken, Neşet Ertaş’ın çocukları Canan, Döne ve Hüseyin Ertaş da taraf avukatlarıyla katıldı.

"17 BİN KİŞİNİN EMEĞİ VAR. YAZIK ÇOK YAZIK"

Duruşma öncesi açıklama yapan davalı yapımcı Mustafa Uslu, "Aileyle görüşmek istedik, onların da gönül rızalarını almak istedik. 5 yıl onlarla görüşmek için her şeyi yaptık. Neşet Ertaç o kadar büyük bir çınardır ki gölgesi hepimize yeter, orada durmayı bilene. Burada mesele iki aile var. Birisi ilk eşi ve çocukları, ikincisi ikinci eşi. İlk eşi ve çocukları filmin çekilmesini istemiyor, ikinci eşi istiyor ama Neşet Ertaş topluma mal olmuş bir insan. 5 yıllık proje. 3 bin 500 kostüm dikildi. 17 bin kişinin emeği var. Yazık çok yazık. 22 buçuk milyon insan filmlerime gitti, onların kalplerine dokundum. Bu filmle de ayakta alkışlanacak bir film yaptım. Hayatımın en güzel filmini yaptım, üstüne basa basa söylüyorum’’ şeklinde konuştu.