Törenle ilgili detayları sosyal medya hesabından aktaran Aydınpost Genel Yayın Yönetmeni Erman Çetin, dikkat çeken bilgiler paylaştı.

Erman Çetin’in paylaşımları şu şekilde:

1- Ak Parti Nazilli İlçe binasında başlayan program, belediyede son buldu.

2- Belediye önündeki program, organizasyon hatalarıyla doluydu. Ben böyle bir kötü planlama görmedim. Kusura bakmasın kimse. Yeni dönemin işareti diye bakarsak süreçten endişe duymamak elde değil.

Tam bir curcunaydı. Medya temsilcileri, partililer kadar vekiller bile zorlandı programda.

3- Herkesin merak ettiği soru soruldu Başkan Kürşat Engin Özcan'a: Nazilli'ye il olma sözü aldınız mı?
Cevap aynen şöyleydi: Bu sorunun cevabı Sn Cumhurbaşkanımızda.

Onun uhdesinde bir konu. Bizim yanıt vermemiz doğru olmaz. (Kısaca böyle bir söz almadık, elimiz boş geldik gibi yorumlandı)

4- Törende MHP İl Başkanı Haluk Alıcık yoktu, MHP MYK üyeleri Burak Pehlivan yoktu, (Nazillili kendisi) MYK üyesi Deniz Depboylu yoktu.


Sadece MHP ilçe yönetimi gelmişti.

5- Mv Mustafa Savaş ile Mv Metin Yavuz arasında gizli gizli "bu işi ben bitirdim" şovu izledik zaman zaman. Vücut dilleri ele verdi.

Uyuşturucu taciri Didim'de daha fazla kaçamadı Uyuşturucu taciri Didim'de daha fazla kaçamadı

6- A haberde canlı yayın olacak bahanesiyle Aydın yerel medyasıyla toplantıyı kısa kestiler.


7- Belediye meclis toplantı salonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayacağız dediler, ancak salona gazetecilerden çok partililer gelince program pas geçildi.

8- Bşk Kürşat Engin Özcan'ın polemiğe girmeyeceğiz türünden açıklamaları en sık kurduğu cümle oldu diyebiliriz.

9- Nazilli Ak Parti'de transfer olmuş bir başkanlık değil de sandıkta kazanılmış bir başkanlık mantığı hakim. İkisi arasında ciddi fark olduğunu birinin anlatması şart teşkilata.

10- Belediye önündeki programda Başkan Kürşat Engin Özcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Yerel yönetimlerden sorumlu Genel Bşk Yard. Mehmet Özhaseki'ye ve Mv Metin Yavuz'a daha gür teşekkür ederken, il başkanı Ömer Özmen'e, Mv Mustafa Savaş, Rıza Posacı ve Bekir Kuvvet Erim'e olan teşekkürü son derece cılız olması dikkat çekiciydi.

11- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rozet taktığı törenin yanısıra Nazilli'de de böyle bir törene gerek var mıydı kafalar karışmadı değil.

12- Başkan Kürşat Engin Özcan'ın Ak Parti ilçe binasına girişinde bir kadının "Sordun mu, hakkımı helal etmiyorum" sözleri törenden daha çok konuşuldu.

13- Törene katılım beklendiği kadar fazla değildi. O heyecan parti tabanına çok da geçmemiş henüz.

14- Ak Partili Başkan Kürşat Engin Özcan, heyecanlıydı, tedirgindi. Şaşkınlık hakimdi tavırlarında.

15- İyi Parti'deyken sürekli eşi de yanında olurdu Başkan Kürşat Engin Özcan'ın. Bu defa göremedik.