Vali Canbolat: “Aydın’ı 12 ay turizm yapılabilir kent haline getireceğiz” Vali Canbolat: “Aydın’ı 12 ay turizm yapılabilir kent haline getireceğiz”

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, seçim çalışmaları kapsamında İncirliova'da esnaf ziyareti yaptı. Savaş, Cumhur İttifakı İncirliova Belediye Başkan Adayı Aytekin Kaya eşliğinde pazarı gezip esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Pazar alışverişini İncirliova'da yapan Savaş, vatandaşlardan destek istedi. İncirliova'da vatandaşlar, gelen aşırı su faturalarından duydukları rahatsızlığı Savaş'a iletti. Savaş, seçildiğinde suya yüzde 50 indirim yapacaklarını ve 5 yıl zam yapmayacaklarını söyledi.

Türkiye’nin en pahalı suyunun Aydın'da kullanıldığını belirten Savaş, ASKİ'nin buna rağmen çok sayıda kredi çektiğini ve bunun faizini Aydınlıların ödediğini söyledi. 
Savaş kıraathanede oturup vatandaşlarla çay içip sohbet etti. Vatandaşlar, mevcut büyükşehir belediye başkanın kentin her yerine kendi resmini asmasından duyduğu rahatsızlığı ifade etti 
ve belediyenin kaynaklarının bu şekilde heba edilmesinin doğru olmadığını söyledi. Savaş, "Bu reklamların ücretleri senin, benim hepimizin cebinden çıkıyor. Ben geldiğimde  ismimi ve resmimi bilboardlarda göremeyeceksiniz. Aydınlılar bizi yaptığımız eser ve hizmetlerle takdir edecek" dedi.

ee03e54c-1915-495a-939a-78928960276fedbb687c-6dbb-4b9d-a582-b250681e6fd8