İstanbul’da da etkili olan “Eyyam-ı bahur” sıcaklıklarının ardından serin havalar etkisini gösterecek. MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, bugünden itibaren 14 Ağustos'a kadar hava sıcaklıklarının azalarak mevsim normalleri civarına düşeceğini açıkladı.

Sıcaklıkların, İstanbul'da 28-30, Edirne'de 31-32, Kırklareli'de 27-31, Tekirdağ'da 27-30, Kocaeli'de 30-33, Sakarya’da 29-32, Yalova’da 26-30 derece civarında seyredeceği belirtildi.

KUZEY RÜZGARLARI GELİYOR

Meteoroloji’nin son hava tahmin raporuna göre, İstanbul’un batı, Tekirdağ’ın kuzey çevrelerinin, öğle saatlerinden sonra gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, yarın batıda öğle 10:00'da başlayacak kuzey rüzgarlarının 240 saat aralıksız eseceğini söyledi.

Volvo'dan flaş karar! Üretimin neden durdurulduğu ortaya çıktı Volvo'dan flaş karar! Üretimin neden durdurulduğu ortaya çıktı

Yurdun batı kesiminde görülen ve İstanbul’da da etkili olan “Eyyam-ı bahur” sıcaklıklarının ardından yağış geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 7 Ağustos’a ilişkin yayımladığı hava durumu raporuna göre, İstanbul’un batı, Tekirdağ’ın kuzey çevrelerinin, öğle saatlerinden sonra gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.