İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Karar yazarı Elif Çakır'a gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Aykut Erdoğdu yeniden CHP'ye katıldı Aykut Erdoğdu yeniden CHP'ye katıldı

Akşener,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile geçen akşam yaptığı ikili görüşme sonrası, 'kriz var' iddialarının ardından akıllara gelen  “Altılı masa dağılır mı?” sorusuna “Altılı masayı dağıtmaya kimsenin gücü yetmez. Atılı masa asla dağılmayacak, dağılmaz. Masadan hiç kimse kalkamaz” yanıtını verdi.

Altılı masanın adayı kim olacak sorusuna ilişkin ise Akşener "Onu altılı masada konuşacağız. İstanbul meselesini konuştuk; onun dışında neleri konuşup konuşmadığımızı söylemedim. Çünkü bu konu gerçekten mihenk taşı” dedi.

Görüşme talebinin Kılıçdaroğlu’dan geldiğini söyleyen Akşener, dağıtılan fotoğrafta iki liderin de gergin görünmesini kendisinin geçirmekte olduğu gribe işarete ederek “Gergin bir durum yoktu” ifadelerini kullandı.

"Çok büyük saygısızlıkla karşı karşıya kaldım"

Akşener, Saraçhane mitinginin ardından gelen eleştirilere ise şöyle yanıt verdi:

“Enteresan bir ülkede yaşıyoruz. 14 Aralık günü siyasi bir cinayet işlendi, bir belediye başkanının kellesi hukuk kıskacıyla giyotine yatırıldı. Yapılması gerekeni yaptım, kalktım ve destek için gittim. Bütün programlarımı iptal ettim. Bundan daha elzem program mı olur? Giderken de Altılı masadaki bütün liderleri aradım. En başta sayın Kılıçdaroğlu’nu aradım, telefonu kapalıydı. İmamoğlu’na yapılanı tartışmak, hukuk cinayetini konuşmak yerine bir anda konu geldi, geldi, geldi döndü mü bir anda Meral Akşener’in rol çalması meselesine… Mesele İmamoğlu meselesi değil, iktidar bir cinayet işliyor, İstanbul’a kayyum atayabilmek için adım adım ilerliyor, İstanbul’da başarı sağladığında bu hukuksuzluk başka şehirlere de sıçrayacak. Bir düşünün bakalım yerel mahkemenin ardından bir de terör soruşturması başlatıldı, niye? Bu hukuksuzluğu anlatmamız gerekirken biz neyi tartışmaya başladık? Neyi gündem yaptık? Akşener rol mu çaldı, siyasi nezaketsizlik mi yaptı? Akıl alır gibi değil, şaşkınlık içindeyim ve çok üzgünüm. Çok büyük nezaketsizlikle, çok büyük saygısızlıkla karşı karşıya kaldım.”