CHP Yüksek Disiplin Kurulu'nun aldığı kararla, eski milletvekili ve parti üyesi olan Mehmet Sevigen, partisinden ihraç edildi.

KILIÇDAROĞLU'NA YÖNELİK ELEŞTİRİLERİ İLE BİLİNİYORDU

Sevigen, parti içinde Kılıçdaroğlu yönetimine yönelik sert eleştirileri ile biliniyordu.

Daha önce iktidara yakın Sabah gazatesine konuşan Sevigen, "Disipline verilerek ihraç edilmeli. Açıkça FETÖ ve PKK’ya göz kırpıyor. Kılıçdaroğlu, CHP’nin önündeki en büyük engeldir. Kafasında Cumhurbaşkanlığı adaylığı düşüncesi yok, koltuğunu korumaya çalışıyor. Kemal Bey’in kafası çok bulanık ve Atatürk Cumhuriyetinden öç almayı hedefliyor. Bu kadar yenilgiye rağmen Atatürk’ten fazla genel başkanlık yaptı” ifadelerini dile getirmişti.

Mehmet Sevigen kimdir?

CHP'de bir dönem Genel Sekreter Yardımcılığı da yapan Mehmet Sevigen, dört ay Devlet Bakanlığı yaptı. Dört dönem boyunca milletvekilliği görevleri yürüttü.

Evli ve iki çocuk babası Mehmet Sevigen, Vefa Lisesi'nden mezun oldu.

19.20.22. ve 23. dönem İstanbul Milletvekilliği yapan Mehmet SevigenTansu Çiller'in Başbakanlığındaki 52. hükümette dört ay Devlet Bakanlığı görevini yürüttü.

Kılıçdaroğlu dönemi
Deniz Baykal'ın CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa etmesinden sonra Mehmet Sevigen, 22 Mayıs 2010 tarihinde gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı'nda parti meclisine giremedi. Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri öncesinde CHP içinde gerçekleştirilen ön seçime katılan Sevigen 8 bine yakın oy alarak ve seçimlerde milletvekili adayı olamadı.

CHP'nin CNN Türk yayınlarına katılmama yönünde aldığı karara Mehmet Sevigen, 6 Şubat 2020'de uymadı ve programa çıktı. 13 Şubat 2020 tarihinde kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi Mehmet Sevigen, 2 Nisan 2020 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden kınama cezası aldı.