YÖK Başkanı Özvar’dan yüz yüze eğitim açıklaması YÖK Başkanı Özvar’dan yüz yüze eğitim açıklaması
Klibinde oynadığı fenomen Ece Ronay Bilir'i taciz ve tehdit ettiği iddiasıyla yargılanan sunucu Mehmet Ali Erbil, 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Sosyal medya fenomeni Ece Ronay Bilir'e attığı mesajların ifşa olmasının ardından hakkında 'elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz', 'sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret' ve 'tehdit' suçlarından 8 yıl 10 aya kadar hapis cezası talebiyle dava açılan Mehmet Ali Erbil'in yargılanmasına devam edildi.

Anadolu 67. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına Ece Ronay Bilir ve sanık Mehmet Ali Erbil katılmazken, taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Davayı karara bağlayan mahkeme, Mehmet Ali Erbil hakkında 'Tehdit' suçunun unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle bu suçtan beraat kararı verdi.

‘Hakaret' suçundan 13 bin 100 TL adli para cezası ile cezalandırılan Erbil, ‘Cinsel taciz' suçundan ise 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Geçtiğimiz ocak ayında hakim karşısına çıkan Mehmet Ali Erbil, duruşmada kimlik tespiti yapıldığı sırada, aylık gelirinin 100 bin TL olduğunu söylemişti.

Savunmasında Ece Ronay tarafından kendisine tuzak kurulduğunu belirten Erbil, şu ifadeleri kullanmıştı: Ben Z kuşağına hiçbir fayda gözetmeksizin yardım etmek istedim, klipte oynadım.

Teklif onlardan gelmişti, sonrasında arkadaş olduğumuza dair kamuoyuna açıklama yapıldı. Ben bu yaşıma kadar dört evlilik ve ilişkiler yaşadım ancak hiçbir şekilde taciz ve şiddet söz konusu olmadı.

Tuzağa geldim. Bana görüntülü telefon açtı ve müstehcen görüntüleri vardı. Evine davet etti, adresini bilmiyordum adresini verdi.

Sonrasında asistanım devreye girdi ve ‘Ben muhatap olacağım’ dedi. Kendisi asistanımla diyaloglara girdi. Taciz olarak nitelendirerek prim yaptı.

Oyuna getirildiğimi düşünüyorum. Söz konusu mesajları asistanının attığını öne süren ünlü şovmen, “Mesaj atılırken telefon benim elimde bile değildi. Mesajdan haberim yoktu. Asistanım, ‘Böyle böyle bir olay oldu, sizi korumak için böyle bir mesaj attım’ dedi. Suçsuzum, beraatime karar verilmesini talep ederim” şeklinde konuşmuştu.