• BIST 105.380
 • Altın 270,975
 • Dolar 5,7403
 • Euro 6,3404

  Meandros festivali hazırlıkları

  16.04.2009 15:57
  Bu yıl 19 Haziran - 19 Temmuz tarihleri arasında ikincisi yapılacak olan Meandros Festivali için yine bir araya gelen Meandros Derneği, Eko Sistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) ve Kuşadası Turist Rehberleri Derneği (KURED) üyeleri, bölgedeki
  Meandros festivali hazırlıkları
  Meandros festivali hazırlıkları Meandros festivali hazırlıkları Meandros festivali hazırlıkları

  Düzenleme komitesi adına konuşan EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, “Gelin bölgenin festivalini bölgesel katılımla yapalım. 3 bin yıllık ortak geçmişi olan Milet, Priene, Didyma, Magnesia, Herakleia, Myus gibi tarihi-kültürel mirasa; Bafa Gölü ve Dilek Yarımadası gibi uluslararası sözleşmelerle koruma altına alınan milli parklara; Doğanbey, Yoran, Akköy, Avşar, Serçin, Kapıkırı, Gölyaka ve Gelebeç gibi eko turizmin hayat bulabileceği köylere ev sahipliği yapan Büyük Menderes Deltası'nda kültür ve doğa temalı turizm potansiyellerini harekete geçirmek, yerel kültürü korumak ve yerel üretimleri yaşatmak amacıyla yürütülen Meandros Projesi'ni bu yıl daha güçlü bir sesle duyurmak istiyoruz. Ülkemizin ilk ve tek bölgesel festivali olma özelliğine sahip olan Meandros Festivali'ni bu yıl daha geniş bir katılımla, bölgeye daha fazla yayarak gerçekleştireceğiz” dedi.
  Geçen yıl olduğu gibi bu yılda festivalde öncelikli ilkenin etkinlikleri kentlerden köylere taşımak olduğunu kaydeden Sürücü, “Bölgenin kültür ve doğa temalı turizm hareketlerine vizyon kazandıran köy şenlikleri, yerel mutfak atölyeleri, kültür ve doğa gezileri, yerel sanatçılarla konserler ve sergiler gibi pek çok etkinliği yine birlikte düzenleyeceğiz. Bölgedeki belediyelerin, odaların, turizmle ilgili kurum ve kuruluşların desteğiyle gerçekleşecek festivalin organizasyonu için tüm sivil toplum örgütlerini ve sanatçıları festival komitesinde görev almaya davet ediyoruz” diye konuştu.
  Bu arada, Meandros Festivali hazırlık toplantısının 19 Nisan Pazar günü saat 14.00'te Güllübahçe'deki Meandros Derneği'nde yapılacağı belirtildi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim