TV8’in fenomen yarışması MasterChef dün akşam yayınlanan heyecan dolu bölümüyle yarışmanın fenomen izleyicilerini adeta ekran başına kilitledi. MasterChef’ün dün akşam ekrana gelen yeni bölümünde şampiyon şef belli oldu. MasterChef 2023 yarışmasında şampiyon olan şef milyonluk ödüle layık görüldü.

Masterchef Türkiye'de dün gece şampiyon belli oldu. Aylardır süren kıyasıya mücadelenin ardından finale kalan isimler Kıvanç ve Metin olmuştu.

Başarılı yarışmacılar bu kez şampiyonluk için tezgâh başına geçerek hünerlerini sergiledi. Final etabının ardından Masterchef şampiyonu açıklandı.

Masterchef şampiyonu kim oldu ise gündemdeki en önemli konular arasında yer aldı. Oyunun bitmesi ve şeflerin tadımlarını yapmasının ardından şampiyon olan yarışmacı açıklandı.

Zorlu final gecesinde oynanan kritik oyunlarda en yüksek puana ulaşan yarışmacı 2022 MasterChef şampiyonu olarak önemli bir prestij ve büyük ödülün sahibi oldu.

Dün akşam gerçekleşen canlı yayında MasterChef final oyununda, sezon boyunca oynanan dokunulmazlık, bireysel dokunulmazlık ve eleme oyunlarından başarıyla çıkan MasterChef Metin Yavuz ve Kıvanç Karadeniz, sezon şampiyonu olmak için Mehmet, Danilo ve Somer Şeflerin liderliğinde belirlenen ürünlerle 3 ayrı yemek yaparak en yüksek puanı elde etmeye çalıştı.

Masterchef Türkiye'nin şampiyonu 70 puan toplayan Metin oldu.

Canlı yayında Masterchef Türkiye 2022 şampiyonuna verilecek ödül de açıklandı. Masterchef şampiyonunun büyük ödülü yaklaşık 1.4 milyon TL değerinde araba oldu.

Metin'in imza tabağının ismi Şöhret, Kıvanç'ın imza tabağının ismi ise Ada oldu.

İmza tabağı için yarışmacılara 1 saat verildi. Kıvanç'ın imza tabağında aslan balığı tercih etmesi dikkatleri çekti.