Enkaz altından çıkan 2021 yılında çizilen resim yürekleri burktu! Enkaz altından çıkan 2021 yılında çizilen resim yürekleri burktu!
MasterChef Türkiye'de heyecan dorukta. Masterchef severler büyük finali merakla bekliyor. TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef'in yeni bölümünde ilk finalist belirlendi. Kıvanç mı, Ayaz mı, Metin mi? Şef ceketini giyen yarışmacılar arasında final heyecanı yaşanıyor. İlk iki şekilleniyor. Kıvanç, Metin ve Ayaz arasında rekabet kızıştı. Peki, 8 Ocak MasterChef'te ilk finalist kim oldu? İşte son ikiye kalan ilk yarışmacı...

TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyicileri ekran başına kilitleyen yemek yarışması programı MasterChef Türkiye'de her bölüm nefes kesiyor! TV8'in heyecan dolu yemek yarışması MasterChef yeni sezonda da tüm hızıyla devam ediyor.

Dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın karşısına çıkan yarışmacılar, adeta ecel terleri döküyor.

TV8'de yeni bir aşamaya geçildi! Takım mücadeleleri ve dokunulmazlıkların geride kaldığı MasterChef'te artık bireysellik ön planda.

TV8'de MasterChef'te serüven başka bir boyuta ulaştı! Metin, Ayaz, Kıvanç ilk üçe kaldı ve final mücadelesine 8 Ocak Salı akşamı başladı.

Lezzet yarışmacı MasterChef'te finale sayılı zaman kaldı. İlk üç için yarışan isimler arasından 4. olarak veda eden Görkem olmuştu.

Ayaz, Kıvanç ve Metin ise finale adını yazdırmak için yeniden mutfağa girdi. MasterChef jürisi yarışmacılara bu aşamada yapacakları bildirildi.

Üç isme konsept veriliyor. Yarışmacılar ise bu konsepte yemekler çıkarıyor. İlk finalistin belli olacağı pazar akşamı ise üç yarışmacı vegan konsepte ilk olarak başlangıç yemeği yaptı.

İkinci olarak seçilen deniz ürünü ile bir ana yemek çıkarılıyor ve son olarak da yine yarışmacıların seçtiği meyve ve ya meyveler bir tatlı tabağı çıkarılıyor.

Jüri tabakları ise 30 üzerinden puanlıyor ve 90 puan üzerinden de değerlendiriyorlar. En çok puan alan ismini finale yazdıracak.

MASTERCHEF İLK FİNALİST KİM OLDU?

Jüri üyeleri Mehmet, Somer ve Danilo şeflerin değerlendirmesi ve oylaması sonucunda Kıvanç-26, Metin-23, Ayaz-18 puan aldı.

Üç yarışmacı, ana yemek ile ikinci oyuna çıktı. Ana yemek tabakları değerlendirildi ve oylama yapıldı.

Bunun sonucunda; Ayaz ikinci tabağından 23 puan aldı ve toplamda 41 puana ulaştı. Metin şeflerden 23 puan aldı ve 46 puana ulaştı. Kıvanç ise ikinci tabağı ile 23 puan toplayarak 49 puan oldu.

Metin, Kıvanç ve Ayaz üçüncü ve son oyuna çıktı. Bu aşamada yarışmacılar seçtikleri meyvelerle bir tatlı yaptı.

Üçüncü tabağın ardından Ayaz toplamda 65, Metin 69 puan aldı ve finalist koltuğuna ilk gün veda eden Ayaz oldu.

MASTERCHEF’TE BÜYÜK ÖDÜL NE?

MasterChef’te bu akşam yayınlanan bölümün ardından ilk finalist belli olacak. Hemen ardından ise ikinci finalist yarın yayınlanacak yeni bölüm ile belli olacak. MasterChef Türkiye’de final heyecanı 10 Ocak salı günü yaşanacak.

Henüz bu sezon MasterChef şampiyonuna verilecek büyük ödül belli olmadı. Geçtiğimiz sezon şampiyon olan isme 500 bin TL ödül verilmişti. Ondan önceki yıl ise şampiyonluk ödülü lüks bir otomobil olmuştu. MasterChef 2022 şampiyonuna verilecek büyük ödülün yarın belli olması bekleniyor.

İLK FİNALİST BELLİ OLDU

Final için yarışan Kıvanç ve Metin son ikiye kaldı.

71 puan toplayan Kıvanç, MasterChef 2022'nin ilk finalisti oluyor.