banner83

Marifet, iltifata tabidir

Ne güzel söylemiş söyleyen. Marifetin erbabı işini iyi ve güzel yapmış ise iltifatı da hak eder.

Bu söz nereden aklıma geldi derseniz;

Geçtiğimiz günlerde yoğun bir katılım ve muhteşem bir tören ile açılışı yapılan Aydın Ticaret Odası binasını hatırlatayım.

Muhteşem açılış diyorum çünkü bir Aydınlı olarak gurur duydum.

Samimi tokalaşmalar, iyi dilekler, bütün olmanın verdiği güce bakınca marifeti gördüm, iltifata tabi olacağını düşündüm.

Mevcut Ticaret Odası Başkanımız Hakan Ülken kardeşim odalar birliği tarihimizde ilk defa Aydın'dan yönetim kuruluna giren başkanımızdır. Bu yönetimde Aydınımızı temsilen yer alması, odamıza ciddi bir enerji kazandırmıştır. Bu enerjiyi açılış töreninde de hissettik. TOBB Başkanı Sayın Rıfat HİSARCIKLIOĞLU'nun yeni binanın kazandırılması için maddi manevi her aşamasında desteklerine şahit olduk.

Eski binanın 1. derecede sit alanı olduğu için yıkılıp yeniden yapılamadığını duymuşsunuzdur.

E hali ile yeni bir bina ve uygun yer belirlenmesi gerekiyordu.

Yer belirlenmesi ve imar konusunda da önceki valimiz Sayın Erol Ayyıldız desteklerini esirgemediler. Gereken ne ise yaptılar. Emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

 

İltifatı hak eden başkanımızın heyecanını paylaşmak için binayı gezenler Ticaret Odası Başkanımız Sayın Hakan Ülken'in hizmet anlayışının kalite üzerine olduğunu çok net görmüşlerdir. Binada üyelere özel ücretsiz vip toplantı odaları, ulusal ve uluslararası iş görüşmelerini yapabilecekleri ikram, sekretarya, tercümanlık hizmetleri olacak şekilde her türlü altyapı düşünülmüş, hazırlanmış.

Üyelerinin prestijini, imajını en üst seviyeye çıkarmak adına 2000 metrekare alana, 5 katlı toplamda 6000 metrekarelik bu binanın hiç kredi kullanılmadan tamamlanmasına öncülük etmiştir.

Maddi bakımdan elbette önemlidir. Ancak bu yeni bina yıllar geçtikten sonra daha bir anlam kazanacaktır bence. Manevi boyutu ile ilgili başkanımızın bu marifetine iltifatı esirgemek haksızlık olur.

 

Ticaret odaları esnafın devlet ile arasındaki en önemli köprüsüdür. Bir sanayici olarak, bu bilinç ve sorumluluk ile hareket eden Ticaret Odası Başkanı Sayın Hakan Ülken başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ticaret odası yeni binamızın Aydınımıza hayırlı olmasını dilerim.

aydin-ticaret-odasi.jpg

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

banner101

banner102