Usta müzisyen ve oyuncu Nuri Sesigüzel, 86 yaşında vefat etti. Dün, Teşvikiye Camisi'nden öğle namazını müteakip cenazesi kaldırılan sanatçıyı son yolculuğunda sevenleri yalnız bırakmadı. Cenazede Mahmut Tuncer usta isimden bahsederken bir kadının gelip "20 liran var mı?" demesi herkesi şoke etti.

Yıllardır konuk olduğu her programda sunucudan aldığı paralarla adından söz ettiren Mahmut Tuncer, Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalında yayınlanan 'Dur Bi Dinle' programında da kural bozmamıştı. Ünlü türkücü, Çağlayan'dan da para almayı ihmal etmemişti.

'İTİN ÖNÜNE PARAYI AT YEMEZ'

Mahmut Tuncer, "Parayı çok mu seviyorsunuz?" sorusuna "Parayı sevmiyorum da, insanlara sevdirmeye çalışıyorum. Parayı sevmeyen var mı hayatta? Bir tek parayı piyasada itler sevmez. İtin önüne parayı at yemez" yanıtını vermişti.

'ALDIĞIM PARAYI GERİ VERMİYORUM'

Aldığı paraları geri vermediğinden bahseden şarkıcı, "Para konusunda Azrail gibiyim. Azrail aldığı canı nasıl geri vermiyorsa, ben de aldığım parayı geri vermiyorum. Para insanlar için yaşama amacı ama biz aldığımız parayı kenara koyarız. Bir yerde bir yardıma ihtiyacı olan biri olduğu zaman ne kadar birikmişse bakıp yardım ediyoruz" şeklinde konuşmuştu.

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN'DAN PARA ALDI

Gittiği her programda para aldığını söyleyen Mahmut Tuncer, "Burada çıkar mı? Bir 20 lira alırım" diyerek, Çağlayan'dan para istemişti. Sunucudan aldığı parayı kendi paralarının arasına koymadan saklayacağını belirten sanatçı, parayı ihtiyaç sahibi birine vereceğini sözlerine eklemişti.

'ONUN KADAR ÜNLÜ OLAMADIK'

Mahmut Tuncer, önceki gün tedavi gördüğü Beylikdüzü'ndeki özel hastanede kalp yetmezliği sonucu yaşamını yitiren Nuri Sesigüzel için Teşvikiye Camii’nde öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine katıldı.

"Nuri abi büyüğümüz, ustamız, Urfalı olması dolayısıyla hemşehrimiz, çok sevdiğim müzisyen üstadımızdı. Çok yakın dirsek temasımız vardı. 3-4 ayda bir görüşüyorduk. Vefatından üç gün önce kızıyla görüştük. Hepimizin başı sağ olsun. Büyük bir çınarı kaybettik. Urfa'nın şehir olarak adının tanıtılmasında faydalı bir üstattı. Hepimize örnek olmuştur. Özellikle Urfalılar, ben de dahil olmak üzere onu örnek almışızdır. Bizde ünlü olduk ama onun kadar olamadık. Türk Halk Müziği'nde gelmiş geçmiş en büyük şöhretin o olduğunu söylüyorlar. Hayranları taksisini havaya kaldırırlarmış. Allah mekanını cennet etsin."

'SENDE 100 LİRA VAR MI?'

Tuncer açıklama yaptığı sırada yanına yaklaşan yaşlı bir kadın gülerek, "Mahmut Bey çok özür dilerim 20 liran var mı?" sorusunu yöneltti. Cenazede şaşkınlığını gizleyemeyen türkücünün, söz konusu kişiye yönelik, "Sende 100 lira var mı? Yüzsüz müsün?" sözleri gündem oldu.