Eskişehir’de, 2,5 yıl önce boşandığı avukat Merve Gül Durmaz (34) ile tartışmaları sırasında yanlarından geçerken araya girmek isteyen Furkan S.’yi (27) tabancayla yaraladığı suçlamasıyla tutuklanan Mete Arslanoğlu’nun (37) yargılanmasına başlandı. Eskişehir 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesi hakimi, davaya katılan 60 kadar avukatın ’taleplerimizi dinlemeden usulsüz yargılama yapıyorsun’ şeklindeki tepkilerinin ardından can güvenliğinin olmadığını ifade ederek mahkeme salonundan ayrıldı. Mahkeme savcısı ile hakim, başka bir solana geçerek duruşmanın 1 hafta sonraya ertelenmesine ilişkin karar aldı. Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Av. Veli Küçük ile Eskişehir Baro Başkanı Av. Mustafa Elagöz duruma tepki göstererek, Adalet Bakanlığı ve HSYK’ya hakimi şikayet edeceklerini söyledi.

Bu doğru değil! Yalan haber yayıcılıktan maksat nedir? Bu doğru değil! Yalan haber yayıcılıktan maksat nedir?
 

Eskişehir'de tartıştığı avukat eşi Merve Gül Durmaz ile tesadüfen oradan geçen ve araya girmek isteyen Furkan S.'yi tabancayla bacağından vurarak yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan Mete Arslanoğlu, ilk kez hakim karşısına çıktı. Eskişehir 9uncu Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya Eskişehir Kapalı Cezaevinde bulunan sanık Mete Arslanoğlu SEGBİS yöntemiyle bağlandı. Olayda yaralanan ve hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu edilen Furkan S. ile avukat Merve Gül Durmaz'ın yanı sıra aralarında Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Av. Veli Küçük, Eskişehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü adına gelen avukat Zeynep Özcan’ın da yer aldığı çevre illerden de gelen çoğunluğu kadın 60 kadar avukat duruşmada yer aldı.

Mahkemede iddianamenin okunmasının ardından sanık Mete Arslanoğlu, ilk savunmasını yaptı. Yaşanan olaydan dolayı çok üzgün olduğunu ifade eden Arslanoğlu, "Bu olaydan dolayı çok üzgünüm, kızımı babasız bıraktık. Tahliyemi talep ediyorum. Ben yanımda yüksek miktarda para taşıdığım için arabamda ruhsatsız tabanca taşıyorum" demekle yetindi. Olay sırasında bacağından yaralanan Furkan S. ise şikayetçi olduğunu belirterek, "Sanık benim sağ ayağıma ateş etti. Ben sanığa ne kadar yakın olduğumu bilmiyorum. Ne kadar mesafeden ateş ettiğini bilmiyorum. Olay nedeniyle şikayetçiyim" dedi.