AK Parti Mamak İlçe Danışma Toplantısında konuşan Grup Başkanvekili Ünal, 2023 seçimini AK parti'nin açık ara önde kazanacağını ifade etti.

Toplantıda konuşan Ünal: 'Geçmişte vesayet odakları bu devletin imkanını sadece belli bir zümreye sunuyorlardı. Anadolu'nun evlatlarının iktidar olduklarında başlarına ne geldiğini gördük biz' AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, "Geçmişte vesayet odakları bu devletin imkanını sadece belli bir zümreye sunuyorlardı. Anadolu'nun evlatlarının iktidar olduklarında başlarına ne geldiğini gördük biz.' dedi.

AK Parti Mamak İlçe Danışma Toplantısına, Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan, AK Parti Mamak ilçe başkanı Erhan Sarıgöl ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse katıldı.

'Ünal'dan 6'lı masa yorumu'

Ak Parti Grup Başkanvekili Ünal, 6'lı masanın icraat üretmekten çok, bu ülkede yapılan her güzel yatırıma muhalefet etmekten başka bir iş yapmadıklarını belirtti.

2023 seçimlerinin çok önemli olduğunu hatırlatan Ünal, '2023'te açık ara önde iktidara geleceğiz, milletimiz dün olduğu gibi bugün de Ak partiye desteğini sürdürecek ve 2071'e emin adımlarla yürüyeceğiz' dedi.

AK Parti'nin iktidarları döneminde en iyi yaptığı şeyin vesayeti tasfiye edip milletle devleti buluşturarak devletin imkanlarını milletin hizmetine sunması olduğunu ifade eden Ünal, şöyle konuştu:"Geçmişte vesayet odakları bu devletin imkanını sadece belli bir zümreye sunuyorlardı. Anadolu'nun evlatlarının iktidar olduklarında başlarına ne geldiğini gördük biz. Adnan Menderes'in Fatin Rüştü Zorlu'nun Hasan Polatkan'ın başına ne geldiğini gördük. Bu ülkenin evlatları iş başına geldiğinde ya darbeyle ya muhtırayla ya irtica kampanyasıyla ne yapılırdı, görevden uzaklaştırılırdı. Bir şeyi unutmayalım, bunu sürekli tekrar ediyorum, 1960 ile 2002 arasında 42 yılda bu ülkede 38 hükümet değişti. Yani Anadolu'dan millet seçmiş göndermiş, Ankara'nın karanlık tünellerinde ne olmuş, ayak oyunlarına, darbelere, muhtıralara milletin seçtiği iktidarlar kurban edilmiş. 42 yılda bir hükümetin ortalama süresi ne kadar, 1,5 yıl ortalama görev süresi, 1.5 yıl olan bir hükümet hizmet üretir mi? Üretemez. Şimdi 20 yıldan beri iktidarda olan AK Parti değil, 20 yıldan beri iktidarda olan milletin kendisi. Niye biliyor musunuz? Çünkü AK Parti'yi millet seçiyor. AK Parti milletin teveccühü ile AK Parti'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün vizyon belgesini açıklayacak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün vizyon belgesini açıklayacak

Son 20 yılda eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, altyapıda önemli işler yaptıklarını hatırlatan Ünal, ikinci 20 yılda ise ince işçilikler yapacaklarını dile getirdi.