banner4

Acı arşı aştı

Soma’da yüzlerce maden emekçisinin ölümüyle sonuçlanan katliamın ardından, dünyaca ünlü pek çok isim, sosyal medyada, Türkiye’nin acısını paylaştığını gösteren mesajlar yayımladı.

Acı arşı aştı
banner26

Ünlü aktör Russell Crowe, Twitter sayfasında “Türkiye’den gelen trajik haberi şimdi duydum. Aaileler için çok üzgünüm” mesajını yayımladı. Aktör James Franco Instagram hesabına Soma’yla ilgili bir fotoğraf yüklerken, ünlü modeller Lara Stone ile Cara Delevingne de Instagram da benzer görsellerle Soma’ya duyarsız kalmadıklarını gösterdi.

Dün de Rihanna Twitter sayfasının kapak fotoğrafına, üzerinde madenci kaskı olan “Soma” yazısı koymuş, önceki gün Türkiye’de verecekleri konser yas nedeniyle iptal edilen rock grubu Aerosmith’in solisti Steven Tyler da Twitter sayfasında “Bu sabah Soma Manisa’daki madende gerçekleşen korkunç kazanın haberiyle uyandım. Dualarım hayatını kaybedenler, hâlâ mahsur kalanlar ve aileleri ile. Türk insanlarını kalbimizde tutuyor, oldukça üzgün bir ulusun üç günlük yasını saygıyla karşılıyoruz” mesajı yayımlamıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 00:10

banner79

banner78