Brent petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar, benzin ve motorin fiyatlarını doğrudan etkileyerek, akaryakıt fiyatlarına indirim ve zam haberleri olarak yansıyor. Tam olarak bu neden dolayı da özellikle araç sahipleri, “Bugün akaryakıt litre fiyatlarında indirim ya da zam var mı?” sorusunun cevabını günbegün takip ederek araştırmaya devam ediyor.

Bizlerde siz değerli okurlarımız yapmış olduğumuz araştırmalar doğrultusunda, LPG (Otogaz) grubunda Salı gününden geçerli olmak üzere 1 lira 8 kuruş fiyat indirim beklenildiği bilgisine ulaşırken, Benzin ve motorin gruplarında herhangi bir fiyat değişikliği beklenmiyor.

3 Haziran 2024 Pazartesi günü güncel akaryakıt fiyatları şu şekilde;

İstanbul Anadolu Yakası

İstanbul Avrupa Yakası

Mekke'deki aşırı sıcaklar nedeniyle 550'den fazla hacı adayı hayatını kaybetti Mekke'deki aşırı sıcaklar nedeniyle 550'den fazla hacı adayı hayatını kaybetti

ANKARA

İZMİR

LPG (Otogaz) grubu 1,08 Liralık indirimin sonrasında, İstanbul, Ankara ve İzmir’de ortalama LPG fiyatlarının 19 lira seviyelerine gelmesi bekleniyor.

Türkiye’de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken öncellikle, gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesi ile birlikte KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunmaktadır.

Gümrüksüz Rafineri Fiyatı: hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve aynı zamanda da günlük Dolar kuru baz alınarak, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde edilmektedir.