Limon oldukça sağlıklı besinlerin başında geliyor. Limon tüketilmesi halinde çok sayıda hastalıkla baş edilebiliyor. Özellikle içerisinde bolca bulunan C vitamini ile beraber tam bir grip düşmanı olan limonun faydaları sadece bununla sınırlı kalmadığı yapılan araştırmalarla ortaya çıktı. Mucize olarak değerlendirilen etkileri olduğu belirlenen limonu kimse evinden eksik etmeyecek. 

KALP KRİZİ RİSKİNİ DÜŞÜRÜYOR!

Son dönemlerde en çok ölüme neden olan sağlık sorunlarının başında kalp krizi geliyor. Kalp krizi rahatsızlıklarının yoğunlaşmasının ardından bunu önleyici tedbirler ilgi çekmeye başladı. Uzmanların araştırmalarına göre limonun faydalarından birisi de kalp krizi riskini düşürmesi oluyor.  Limonu bolca tüketenler kalp krizi risklerini azaltabiliyorlar. 

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ YIKILMAZ DUVARA DÖNÜYOR!

Limonun en bilindik faydası gribe karşı önleyici tedbir olarak görev yapmasıdır. C vitamini ile bağışıklık sistemi güçlendirilerek dışarıdan gelen virüslerin zarara neden olmaları engelleniyor. Ancak limonun doğru zamanda kullanılması gerekiyor. Grip gibi bulaşıcı olan ve vücut direncini kıran hastalıklara karşı tedbirler henüz hastalanmadan alınması gerekiyor. Hastalandıktan sonra limondan elde edilecek olan fayda farklı olacaktır. Ancak yeteri kadar limon besini alanların grip türevi hastalıklara yakalanması çok uzak bir ihtimal olabiliyor. 

Sabah aç karnına yendiğinde zeka seviyesini artırıyor Sabah aç karnına yendiğinde zeka seviyesini artırıyor

LİMONUN BİLİNMEYEN FAYDASI ORTAYA ÇIKTI!

Limon cilt problemlerine de iyi geldiği biliniyor. Limon tüketenlerin ciltlerinde parlaklık olabildiği biliniyordu. Ancak yapılan son araştırmalar ekstra bir özelliği daha ortaya çıkardı. Özellikle masabaşı işlerde çalışanların dirseklerinde kararmalar meydana gelebiliyor. Bu kararmalar sabun veya başka bir şekilde çıkmıyor. Onun da çaresi limonda bulundu. Yarım limon ile dirseklerin kararan yerlerine 20 dakika masaj yapanlar kararmanın ortadan kalktığını görebiliyorlar. Cilt kararmalarını giderebilen limonun farklı faydaları da bulunuyor.