• BIST 106.846
 • Altın 271,468
 • Dolar 5,7268
 • Euro 6,3392

  Kuşadası’nda turizmciler ve hayvanseverler kaya kartalı yavrusu için seferber oldu

  25.07.2019 12:19
  Kuşadası’nda yaralı olarak bulunan bir kaya kartalı yavrusu için turizmciler ve hayvanseverler oldu. 15 gün bakıma alınan yaralı yavru kartal, iyileşince tekrar doğal ortama bırakıldı.
  Kuşadası’nda turizmciler ve hayvanseverler kaya kartalı yavrusu için seferber oldu
  Kuşadası’nda turizmciler ve hayvanseverler kaya kartalı yavrusu için seferber oldu Kuşadası’nda turizmciler ve hayvanseverler kaya kartalı yavrusu için seferber oldu Kuşadası’nda turizmciler ve hayvanseverler kaya kartalı yavrusu için seferber oldu

  Edinilen bilgiye göre, Turizmci Muşti Demiroğlu ve hayvansever İskender Avcı, Kuşadası Bahçecik Boğazı’nda yere düşüp, tavus kuşları tarafından parçalanmaya çalışılan bir kaya kartalı yavrusunu buldu. Tavus kuşlarından kurtarılan yavru kartal, uçamayınca turizmci Muşti Demiroğlu’nun çiftliğinde bakıma alındı. Tedavi edilen yavru kaya kartalı 15 gün sonra tekrar uçma kabiliyetini kazanınca özgürlüğü için doğaya bırakıldı. Ege Hayvanları Koruma Derneği Kuşadası Şube Başkanı İskender Avcı, kaya kartallarının nesli tükenmek üzere olan bir tür olduğuna dikkati çekerek, “ Bir tesadüf eseri turizmci Muşti Bey ile bulduğumuz kaya kartalı yavrusunu önce tavus kuşlarının saldırısından koruduk. Uçamayınca tedavisi için 15 boyunca bakıma aldık ve tedavisini yaptık. İyileştiğini anlayınca tekrar doğal ortama gönderdik ve annesiyle buluşmasını sağladık. Kaya kartallarının nesli tükeniyor. Bu nesli korumak için herkes duyarlı olmalı “ dedi. 

  aw762940_05.jpgaw762940_07.jpg

  Diğer Haberler
  Aydınlı öğrenciler ara tatilde hem eğleniyor, hem öğreniyorAydınlı öğrenciler ara tatilde hem eğleniyor, hem öğreniyorMilli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019-2020 Eğitim Öğretim yılından başlamak üzere ilk kez uygulamaya konan “Ara Tatil” de Aydın genelinde 180 bin 452 öğrenci, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan etkinlik planlaması dahilinde hem eğleniyor hem de öğreniyor.Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim Akademisi ve Tasarım Beceri Atölyeleri Merkezi’nde öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, atölyelerde etkinliklere katılan öğrencilerle sohbet etme fırsatı buldu.El Sanatları ve Çömlek Atölyesi, Robotik Kodlama, 3D Yazıcı ve Tasarım Atölyesi, Ahşap Atölyesi ve Greenbox Atölyesi’ nde, ara tatilin ilk gününde dönüşümlü olarak yaklaşık 120 öğrenci atölyeleri ziyaret ederek yararlanma imkanı buldu.Ara Tatil etkinlikleri için öğrencilerin ziyaret ettikleri bir diğer yer ise Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Cahit Arf Matematik Bilim ve Medeniyet Müzesi oldu.
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim