Mustafa Gökçe'nin ilçede polemiğe yol açan sosyal medya paylaşımı şu şekilde;

"Adı Halk Konseri de Halk nerede?

Kuşadası Belediyesi, Cumhur İttifakı Meclis Grubu olarak Balıkçılar Meydanı’nda adına “Halk Konseri” dedikleri organizasyonlarla ilgili soru önergemize sonunda cevap verdi…

Laf kalabalığı ile doldurulan, sadece bizim değil; tüm Kuşadası Halkı’nın aklıyla oynayan cevapta, bir konserin maliyetinin 952 bin TL. olduğu belirtilmiş.

Cevaba bakarsanız sanırsınız ki, meydanı halk doldurdu. Cebinde 450 TL fix menü parası olmayan “halktan hiç kimse” o meydana alınmadı.

Oysa meydanı o bölgedeki işletmelerin masaları doldurmuş.
Masaları dolduranları ise hiç sormayın..Başta Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve belediye yöneticileri. Diğer masalarda da kişi başı 450 TL. fix menü ödeyen eğlence severler.

Toplasan 1000 kişiyi bile bulmaz…

Konserlerin amacı esnafa destek desen, o Meydan’da kaç esnaf var belli. Nemalanan sadece onlar. Meydandaki hiç bir esnafımızın ekmeğinde gözümüz yok ama Kuşadasında başka esnaf yokmu? 

Ya eğlenenler…

Balıkçılar Meydanı’ndaki tüm konserlerde en ön sıraları hep Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve ekibi işgal etmiş.

Merak ettik;
Ömer Günel ve belediye yönetiminin masalarının ücretleri konser maliyetine dahil mi?
Yoksa, o meydanda kıyak yapılan esnafın konuğu mu oldular?

Merak ettik;
Milletvekilinizle beraber kürsüye geçip belediye işçisine tasarruf tedbirlerini bahane ederek şölenle verdiğiniz %30 zammı (bu arada diğer CHP belediyelerinde ortalama zam %48) bu hoyratça harcamaları yapmadan işçiye dağıtamaz mıydınız?

Her şey bir yana, takke düştü kel göründü;

Kuşadası Belediyesi yönetimi, Kuşadası Halkı ve Devlet desteği ile sağlanan kaynaklarını ne yazık ki, kendi saltanatları için kullanıyor…

Sadece bu konserler bile bu gerçeği ortaya koymuyor mu?"

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Turan'dan konser açıklaması

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, Balıkçılar Meydanı konserleri ile ilgili iddialar hakkında bir açıklama yaptı. Balıkçılar Meydanı konserlerinin, Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan Tasarruf Tedbirleri Kararnamesi doğrultusunda Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’ndan alınan etkinlik ve bütçe ile ilgili izin yazısına istinaden düzenlendiğini belirterek “Tıpkı diğer etkinliklerimiz gibi Balıkçılar Meydanı konserleri de tüm halkımıza açıktır ve giriş ücretine tabi değildir” dedi.

b8a75608-8b0a-407b-873c-a5e5f32c11e6e8c45e2d-ff5a-43a5-8c0c-734c18a8ef0ee79b5027-07da-4624-978d-87326b314d98df824b01-edfa-41e4-8ab2-22b76398c2f7