Başkan Çerçioğlu'nun elini kaldıran Kürşat Engin Özcan'a sahip çıkamadığını belirten Alıcık'ın bu çıkışı "Kürşat Engin Özcan'ı siyasete kazandıran isim olan Haluk Alıcık, Kürşat Engin Özcan'ın kendi elini havada bırakmasını unuttu Özlem Çerçioğlu'na çattı" şeklinde yorumlandı.

ÇERÇİOĞLU ELİNİ KALDIRDIĞI İNSANA SAHİP ÇIKAMADI

Alıcık yaptığı açıklamada;

"Nazilli Belediye Başkanının 2 yıl önce MHP’ye geçişi söz konusuydu. Genel Merkezde de bu konu görüşülüyordu. Ben de bu süreçte ‘ Kürşat Engin Özcan’ın partimize geçmesinde fayda var’ diyen biriyim. Kan davası şeklinde siyaset yapmıyoruz. Başkanın siyasi tercihi AK Parti yönünde oldu. Biz 3.5 yıl önce ‘Nazilli’de Cumhur İttifakı kazanmalı’ diye söylemiştik. Geldiğimiz noktada 3.5 yıl sonra dediğimiz olmuştur. Burada Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun düşünmesi lazım. Demek ki elini kaldırdığı insana sahip çıkamamış. Benim başkanlığım döneminde Nazilli’ye devletin desteğiyle önemli hizmetler kazandırmıştık. Geçen seçimde Cumhur İttifakı kazansaydı, hizmetler çok daha çabuk gelecekti.” ifadelerini kullandı.

Aydın’da ithalat ve ihracat arttı Aydın’da ithalat ve ihracat arttı

Kürşat Engin Özcan, Haluk Alıcık’ın döneminde MHP İlçe Başkanı olmuş, 2019 yerel seçimlerinde İyi Parti’den Alıcık’a karşı girdiği yarışı kazanmıştı.