Bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağına ilişkin kararın Kabine toplantısının arından açıklanması bekleniyordu. Kabine toplantısı 27 Haziran Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda milyonları etkileyen birçok konu ele alındı. Peki, bayram tatili 9 gün oldu mu? 13-14 Temmuz tatil mi? Kurban Bayramı tatili kaç gün oldu? İşte, Kabine toplantısı bayram tatili açıklaması…

İtalya iki Rus oligarkın gayrimenkullerine el koydu İtalya iki Rus oligarkın gayrimenkullerine el koydu
Kurban Bayramı’na kısa süre kala tatil planı yapanlar bayram tatilinin kaç gün olacağı konusunda heyecan içindeydi. Bu yıl 9 Temmuz’da başlayan Kurban Bayramı 12 Temmuz Salı günü sona eriyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün resmi tatil olması nedeniyle arada kalan 13 ve 14 Temmuz tarihlerinin de bayram tatiline eklenerek bayram tatilinin 9 gün olması konusunda beklenti bulunuyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısının ardından Kurban Bayramı tatiline ilişkin kararı kamuoyu ile paylaştı…

4 gün olarak uygulanan Kurban Bayramı tatili bayramın hafta içine denk geldiği yıllarda 9 güne kadar uzayabiliyor. Bu yıl ise Kurban Bayramı 9 Temmuz Cumartesi ile 12 Temmuz Salı günleri arasında kutlanacak.

13 Temmuz Çarşamba ve 14 Temmuz Perşembe günleri normal mesailerine dönecek çalışanlar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün resmi tatil olması nedeniyle 15 Temmuz Cuma günü tatil yapacak. 16 ve 17 Temmuz günlerinde ise hafta sonu tatili olacak.

Durum böyle olunca milyonlarca vatandaş 13 Temmuz Çarşamba ve 14 Temmuz Perşembe günlerinin de idari tatil ilan edilerek Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzaması yönünde beklentiye girmişti.

27 Temmuz Pazartesi günü Beştepe’de gerçekleşen Kabine toplantısının en önemli gündem maddelerinden biri de bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağı idi. Toplantının ardından Millete Sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram tatilinin 9 güne uzatıldığını söyledi.