banner313

Türkiye bu olayı konuşuyor

Tunceli'nin Pülümür ilçesine bağlı Boğazkaraderbent köyü yakınlarında ailesiyle birlikte piknik yapan 52 yaşındaki Mustafa Doğan, ayının saldırısına uğradı.

Türkiye bu olayı konuşuyor

Ailesi ile birlikte Boğazkaraderbent köyüne gelen Mustafa Doğan, köy yakınlarında eşi ve akrabası ile piknik yapmaya gitti. Öğlen saatlerinde ormanlık alanda dolaşan Mustafa Doğan, bir anda bir ayının saldırısına uğradı. Doğan, yaklaşık 10 dakika boğuştuğu ayının burun bölgesine sert bir yumruk atınca kendisini bıraktığını iddia etti. Daha sonra yakınlarının Pülümür Belediye Başkanı Mesut Coşkun'a haber vermesi ve Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen'in talimatı ile olay yerine giden bir helikopterle alınan yaralı Doğan, hastaneye kaldırıldı.

Tunceli Devlet Hastanesi'ne getirilen Mustafa Doğan'ın bacağında kırık ve vücudunun birçok yerinde yaralanmaların olduğu tespit edildi. İlk müdahalenin ardından sağ bacağından ameliyata alınan Mustafa Doğan, olayı anlatırken, "Eşim ve iki yakınım ile birlikte köy yakınlarında piknik yapıyorduk. Biraz dolaşmak için bulunduğum yerden uzaklaştığım sırada ormanlık alanda karşıma bir ayı çıktı ve aniden bana saldırdı. Ayı ile 10 dakika boğuştum ve bilincimi hiç kaybetmedim. Boz bir ayıydı ve çok da büyüktü. Beni parçalamak için çok uğraştı ve ben onunla resmen kavga ettim. En sonunda burnuna sert bir yumruk vurdum, burnunda kan akınca bırakıp gitti. Yakında bulunanların durumu fark etmesi ile olay gerekli yerlere bildirildi ve şu an hastanedeyim. Ayıdan korkmadım, eğer korksaydım kesin beni parçalardı. Beni kurtaranlara ve buraya getirenlere teşekkür ediyorum." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2012, 11:20
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k