banner158
banner218

Ekşi sözlük Demirören'e mi satıldı?

Hürriyet, Milliyet, Vatan, Posta, CNNTürk, Fanatik ve Doğan Haber Ajansı gibi çok sayıda yayın kuruluşunu satın alarak medya sektörüne giren Demirören Holding, iddialara göre Ekşi Sözlük'ü de satın aldı. 40 milyon TL'ye gerçekleştiği söylenen anlaşma, sözlükte tartışma yarattı. Ekşi Sözlük yazarı "yesil marul" tarafından açılan başlığın şaka olması ihtimaller arasında.

Ekşi sözlük Demirören'e mi satıldı?
banner216

Türkiye'nin en büyük medya grubu olan Demirören Holding, ekşi sözlüğü, 40 Milyon TL'ye satın aldı. Sözlükte tartışma yaratan iddia Medyahaber isimli bir internet sitesine dayandırılıyor. Ancak sayfasına girip baktığımızda sitenin, Ankara 7.Sulh Ceza Hakimliği'nin kararıyla; BTK tarafından Türk kullanıcılara erişiminin yasaklandığı görülüyor. Sözlükte konuyla ilgili olarak açılan başlıkta Demirören ve Ekşi arasında yapılan anlaşmanın, bir kaç hafta içerisinde kamuoyuna açıklanacağı detayı da var.

ŞAKA OLABİLİR!

Yasadışı televizyon yayını yapan bir internet sitesine dayandırılan iddia büyük ihtimalle şakadan ibaret. Bu tür iddiaları seven ekşi sözlük yazarları zaman zaman bunu yapıyor. Başlığın sahibi bu kez "yeşil marul"

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 15:13