banner339
banner313

Bir babanın yıkıldığı an!

Babasının kucağında sele kapılan bebek öldü

Bir babanın yıkıldığı an!
banner401
banner427

Yalova'nın Çınarcık ilçesinde, bir kişinin kucağındaki 6 aylık bebeğiyle geçmekte olduğu ahşap köprü, aşırı yağış nedeniyle yıkıldı. Babasıyla dereye düşen bebek, sel sularına kapılarak öldü.

Yalova'nın Çınarcık İlçesi'ne bağlı Kocadere Beldesi'nde tahta bir köprünün çökmesi sonucu 29 yaşındaki Şener Adalı, 6 aylık bebeği Mert ile birlikte dereye düştü. Azgın sulara kapılan minik Emre'nin cesedi yıkılan köprünün bir kilometre uzağında bulundu.

Feci olay dün saat 16.00 sıralarında Çınarcık İlçesi'ne bağlı Kocadere Beldesi yakınlarında meydana geldi. Şener Adalı, 6 ay önce dünyaya gelen oğlu Mert'i de alarak bir akrabalarına gitmek üzere evden ayrıldı. Beldenin ortasından geçen Kocadere'nin üzerinde kurulu bulunan tahta köprüye gelen Şener Adalı karşıya geçmek istedi. Sağanak yağışın etkisi ile suları yükselen derenin ayaklarına baskı yaptığı köprü baba-oğul üstünden geçerken yıkıldı. Şener Adalı 6 aylık oğlu ile suda sürüklenmeye başladı. Elinden kurtulan oğlunun peşinden giden Şener Adalı, Mert'e ulaşmayı başaramadı. Babasının çabalarına rağmen azgın sulara kapılan Mert, bir süre sonra gözden kayboldu.

Bir taraftan bağırarak yardım istemeye çalışan baba Şener Adalı diğer yandan da oğlunu aramaya başladı. Babanın feryadına çevredeki vatandaşlar yetişti. Hep birlikte çocuğu aramaya başlayan yöre halkı durumu jandarma ve polise bildirdi. Olay yerine gelen Yalova ve Çınarcık İtfaiyesi ekipleri ile Yalova Emniyet Müdürlüğü Deniz Şubesine bağlı Balık Adamlar dereyi didik didik aradılar. Acı haber yaklaşık 2 saatlik arama sonrasında geldi. 6 aylık Mert Adalı'nın bir çalıya takılmış cansız bedeni itfaiye ekipleri tarafından bulundu.

Gözyaşları arasında oğlunun bulunmasını bekleyen baba Şener Adalı ve akrabaları ise gelen ölüm haberi ile yıkıldı. Oğlunun cansız bedenini son bir kez görmek için sağlık ekiplerinin yanına giden baba Şener Adalı oğlunu görünce gözyaşlarına boğuldu. Polisler ve akrabaları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Baba Şener Adalı olay yerinden uzaklaştırıldı.

Şener-Hanım Adalı çiftinin tek çocuğu olan minik Mert'in cesedi ölüm sebebinin anlaşılabilmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi. DHA

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2009, 15:59
banner218