Köşk Ziraat Odası’na kayıtlı üyeler mahalle delegelerini seçmek için 4 Aralık Pazar günü sandığa gitti. 28 Mahallesi bulunan Köşk’ün 27 mahallesinde itiraz olmazken 1 mahallede seçimlere itiraz oldu. O mahalle de mevcut başkan Veli Tuna'nın aday olduğu Baklaköy Mahallesi’ydi. Yapılan itirazın neticesinde idari makam seçimin yenilenmesine karar verdi.  18 Aralık Pazar günü tam katılımla tekrarı yapılan delege seçimini mevcut başkan Veli Tuna farkı daha da açarak tekrar delege seçildi ve Ziraat Odası başkanlığına aday olmaya yeniden hak kazandı.  Bu sonuç vatandaşlar tarafından hak yerini buldu olarak yorumlandı. Baklaköy mahallesinde kayıtlı üyelerden bazıları, önce yapılan seçimi de Veli Tuna’nın kazandığını ancak seçime şaibe karıştırıldığı için iptal edilmesine sebep olundu diye ifade ettiler.

Aydın Büyükşehir Belediyesi çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor Aydın Büyükşehir Belediyesi çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor

Sonucu değerlendiren Veli Tuna Bugün yapılan seçimle beraber adalet tecelli etti ve kazandık. Önceki seçimi de kazanmıştık ama bir şekilde şaibe karıştırıldı ve seçim iptal oldu, Açılan zarflarda önde bitirdiğimiz ilk seçim ne hikmetse zarflardan fazla oy pusulası çıktı diye seçim iptal edildi. Bu sefer işi sıkı tuttuk ve daha iyi çalışmamızın neticesinde Baklaköy’lü çiftçilerimizin de desteğiyle seçimi tekrar kazandık.  Biz bu tür makamlara gelirken çiftçinin hizmetkârı olarak geliyoruz. Siyaset amacı gütmüyoruz. Kimseyi kırmadan bu seçimleri yapmaya gayret gösterdik. Her ne kadar bize daha köyünden bile çıkamıyor diye laf edenler olsa da biz efendiliğimizi bozmadık. Biz makam sevdalısı olmadık, kimsenin arkasından da iş çevirmedik. Odamızı en ileri seviyeye taşımak için hep çalıştık. . Rahatsız olduğumuz bir hususta delegeleri satın almışlar gibi şu kadar fark attık, bu kadar delege bizde gibi cümlelerle algı yapmaya çalışıyorlar. Sevgili delegelerimiz teveccühü gösterirse daha iyisini yapmak için çalışacağıma söz veriyorum.

Oy kullanan çiftçilerimize teşekkür ediyor, 28 mahallemizden seçilen delegelerimizi tebrik ederim. Sonuçların Köşk Ziraat Odası ve ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum dedi.