• BIST 106.239
 • Altın 161,321
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671

  Kortlar kulübe devredildi

  07.03.2008 11:12
  Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Aydın Tenis Spor Kulubü ile yaptığı protokolde belediye bünyesinde bulunan 2 adet tenis kortunu kulübe devretti.
  Kortlar kulübe devredildi
  Kortlar kulübe devredildi Kortlar kulübe devredildi Kortlar kulübe devredildi

  Aydın Belediyesi tarafından Geçtiğimiz yıllarda yaptırılan ve Aydın Yedieylül mahallesi ile Düşbahçesi mevkiinde bulunan 2 adet tenis kortu gerçekleşen protokol ile Aydın Tenis Spor Kulübüne devredildi. Süresiz olarak devredilen tenis kortlarının protokolü Belediye encümen Salonunda Belediye Başkanı İlhami Ortekin ile Tenis Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Sema Başak tarafından imzalandı.
  Protokol töreninden konuşan belediye Başkanı İlhami Ortekin, İnsan yaşamında sporun çok önemli ve olmazsa olmazlardan birisi olduğunu belirterek Aydın"da bir çok spor tesisinin olduğunu ancak bu tesislerin doğru kullanılmadığını söyledi. Başkan Ortekin, konuşmasına şöyle devam etti, “Aydın"da sayamayacağımız kadar çok sayıda basketbol sahamız var. Bir tanesinin doğru kullanıldığını söyleyemeyiz. Peki bu kadar çok basketbol sahamız var bir tane basket bolcumuz var mı? Hiçbir basketbol takımımız var mı? Doğru kullanılsaydı bu böyle bir sonuç verirmiydi. Sahalarımız çok yanlış kullanılıyor. Basketbol sahasında kimi geliyor basketbol oynuyor. Kimi geliyor futbol oynuyor, kimi dövüşüyor. Spor bir disiplindir, spor eğitimle olur. Başında bir eğitimci olmadan yapılan spor spor değildir oyundur. Bu durumda eğitim ve eğitici şart. İşte bu tesisler hep bu disiplinden yoksul olmuştur. Onun içinde verim alınmamıştır. Bu anlamda da işi ehline teslim etmek gerekir. AB kriterlerinde yaptığımız 2 adet tenis kortunu da halkımızın hizmetine sunduk. İstenilen sonucu da alıyoruz. Ancak otorite eksikliği vardı. Bizde bunun üzerine 2 tesisi de Aydın Tenis Kulübüne devretme kararı aldık. Tenis spor kulübü ile işbirliği yaparak işi ehline teslim edip Aydın Belediyesi Kulüp ortaklığı ile bunu devam ettirmeye devam edeceğiz. Bizim istediğimiz ve kulüpten beklentimiz bu tesislerin doğru biçimde çalışmasını sağlamak ve şehre ivme kazandıracak kadar önemli bir spor dalı olan tenis"in yaygınlaşmasını sağlamak” dedi.
  Aydın Tenis Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Sema Başak ise yaptığı konuşmada, kendilerine belediye tarafından devredilen Tenis kortlarının büyük bir ihtiyaçlarını karşılayacağını belirterek, “Tenis kulübümüz 7 yıl önce kuruldu. Bizde yönetim kurulu olarak yaklaşık 2 ay önce görevi devraldık. Görevi devraldığımızda ilk başvuracağımız makam olarak Belediye vardı aklımızda. Bizim burada Aydın adına ve tenis sporu adına hedeflerimiz var. Hem sporcu yetiştirmek, hem de şehre büyük getirisi olacağını düşündüğümüz tenis sporunu sevdirmek. Şehirden çıkacak sporcuların yanı sıra, önce bölgesel sonra ise ulusal turnuvalara yapabilecek potansiyeldeyiz. Sadece alt yapı eksikliklerimiz var bunu da tamamladığımızda başaracağımıza eminim. Burada işbirliği ve ortak hareket çok önemliydi ve ortak hareket olarak ta belediyenin bize çok katkısı oldu” dedi.
  Başak, ayrıca 6-7 ve 8 yaş gruplarında 1 aylık ücretsiz yetenek tarama kampanyası başlattıklarını da ifade ederken, “Aydın Belediyemizin desteği ile bu kampanyayı başlattı. Bu kampanyada bir çok yetenekli sporcunun çıkacağını umuyoruz. Biz sadece başvuruları bekliyoruz. 6-7 ve 8 yaş grubundaki çocuklarımızı yetiştirerek tenis sporunu üst seviyelere çıkartmak istiyoruz. Belediyemize bize olan katkılarından ve 2 tenis kortunu bize devretmelerinden dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.
  Konuşmaların ardından protokol Belediye Başkanı İlhami Ortekin ile Tenis Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Sema Başak tarafından imzalanırken, Başkan Ortekin, tenis Kulübüne 4 adet raket, 12 paket tenis topu, 2 adet file hediye ederken, 5 bin 400 adet ise tanıtım broşürü hediye etti. Proşürlerin ise Aydın"ın çeşitle yerlerinde asılacağını belirtti.


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim