Aydın’da 40 düzensiz göçmen yakalandı Aydın’da 40 düzensiz göçmen yakalandı

Koçarlı'nın Satılar Mahallesi'ndeki Demiroluk Yaylası'ndaki bağ evinde 3 ay önce meydana gelen olayda Mustafa Aydoğdu, 2 ay önce evlendiği eşi Necla Aydoğdu’nun bıçakla boğazını kesti. Talihsiz kadın olay yerinde hayatını kaybederken katil zanlısı  jandarma tarafından yakalandı. İlk ifadesinde eşinin yaptırdığı aşı nedeniyle içine şeytan girdiği için öldürdüğünü söyleyen Aydoğdu, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CEZAEVİNDE BİLEKLERİNİ KESMİŞ
Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hakkında iddianame hazırlanan sanık Mustafa Aydoğdu’nun  Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı. Duruşmaya katılarak savunmasını yapan Aydoğdu, savcılıkta verdiği ilk ifadeleri reddetti. Dönemsel olarak değişen ağır bir akıl hastalığını olduğunu ve hastanelerde tedavi gördüğünü belirten Aydoğdu, olay günü ambulansın kendisini hastaneye götürmediğini iddia etti. Eşini öldürdüğünü ailesi cezaevine ziyaretine geldiğinde öğrendiğini, bunun üzerine cezaevinde bileklerini keserek intihar etmeye çalıştığını dile getiren Aydoğdu, eşini sevdiğini, kendisini bilerek öldürmediğini, hastalığının her şeyini elinden aldığını söyledi. Tanık olarak duruşmaya katılan baba Aziz Aydoğdu, oğlunun ilaçlarını kullanmadığını gelininden öğrendiğini belirterek aylık yüzünden oğlu ile gelininin tartıştığını anlattı.

AKIL SAĞLIĞI RAPORU ALINACAK
Mahkeme heyeti sanık ve tanıkların ifadelerinin ardından sanık Mustafa Aydoğdu’nun cezai ehliyetinin tam olup olmadığına dair İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan rapor alınmasını talep etti. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.