Bir Kurban Bayramı klasiği! Acemi kasaplar hastaneye akın etti Bir Kurban Bayramı klasiği! Acemi kasaplar hastaneye akın etti

Koç Holding'in, Yapı ve Kredi Bankası'de sahip olduğu payların satışına yönelik ön görüşmelerin sonlandırıldığı bildirildi. Koç Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, şunlar kaydedildi: "Basın-yayın organlarında çıkan haberler üzerine Yapı ve Kredi Bankası AŞ'de sahip olduğumuz payların satışına yönelik ön görüşmeler yaptığımızı belirten bir özel durum açıklaması yapmıştık. Yapılan ön görüşmelerde bir sonuca ulaşılamadığı için görüşmelerin sonlandırılmasına karar verilmiştir."

Ne olmuştu?

Uluslararası haber ajansı Reuters'in ismini vermediği kaynaklara dayandırdığı haberinde, First Abu Dhabi Bank'ın, Yapı Kredi'deki yüzde 61,2'lik Koç Grubu hissesini yaklaşık 8 milyar dolara satın almak için ileri düzeyde görüşmeler yürüttüğü belirtilmişti. Koç Holding'den söz konusu haberler üzerine 21 Mayıs'ta KAP'a yapılan bildirimde, "Holding şirketi olarak portföyümüz ile ilgili gündeme gelebilecek alternatiflerin değerlendirilmesine yönelik olarak, ilgili taraflarla görüşmeler yapılabilmektedir. Medyaya yansıyan konuyla ilgili olarak da benzer nitelikte ön görüşmeler devam etmekle birlikte, kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte bir gelişme bulunmamaktadır" denilmişti. 22 Mayıs tarihli ikinci açıklamada ise "Söz konusu haberlerde işlemin detaylarına ilişkin olarak verilen bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Konuyla ilgili somut gelişme olması halinde ilgili düzenlemeler uyarınca yatırımcılarımız ile paylaşılacak olup, şirketimiz tarafından yapılan açıklamalar dışındaki bilgilere itibar edilmemesini önemle hatırlatırız" ifadeleri yer almıştı.