Türkiye Tek Yürek Kampanyası'na yapılan bağışlar kadar katılımcılar da gündem oldu. Daha önce AHBAP için de telefon başına gelen Kıvanç Tatlıtuğ’un girişi ve konuşması gündem oldu. Oyuncunun duygu dolu sözleri de dikkat çekti.

Televizyon kanalları Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlara bağış toplamak için ortak canlı yayın yaptı. Telefonların susmadığı, bağışların yağdığı gece yaklaşık 7 saat sürdü. ‘Türkiye Tek Yürek’ kampanyasına deprem felaketinin yaralarını sarmak için günlerdir çaba gösteren Kıvanç Tatlıtuğ da katıldı.

Tatlıtuğ’un ağır adımlarla stüdyoya girişi Kuzey Güney dizisinde canlandırdığı Kuzey Tekinoğlu karakterine benzetildi. Stüdyoda konuşma yapan ünlü oyuncunun o anlarda gözleri dolu dolu oldu.

“KALBİM HİÇ BU KADAR ACIMADI”

Tatlıtuğ, konuşmasında “Herkesin başı sağ olsun. Çok kısa tutmak istiyorum konuşmamı. Bu bir felaket. Hayatım boyunca kalbim fiziksel anlamda hiç acımamıştı. Tüm devletimin, güzel ülkemin başı sağ olsun tekrar” ifadelerini kullandı.

Ünlü oyuncu geçen hafta 200 bin TL bağış yapmış, lojistik destek de sağlamıştı.

‘TÜRKİYE TEK YÜREK’ KAMPANYASINDA NE KADAR BAĞIŞ TOPLANDI?

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremler için ortak yayınla ekranlarda ve radyolarda başlatılan ‘Türkiye Tek Yürek’ yardım kampanyasında 115,1 milyar liralık bağış rakamına ulaşıldı, 9 milyon adedi aşkın SMS gönderildi.

‘TÜRKİYE TEK YÜREK’ GECESİNE KİMLER KATILDI?

Ünlü dizi ve program yüzlerinden Barış Arduç, Berk Oktay, Burak Özçivit, Alişan, Deniz Baysal, Hande Erçel, Engin Akyürek, Esra Erol, Afra Saraçoğlu, Burak Deniz, Alp Navruz, Aslı Enver, Merve Dizdar, Barış Falay, Selahattin Paşalı, Özge Özpirinçci, Uğur Güneş, Murat Yıldırım, Mehmet Özgür, Birkan Sokullu, Cem Öğretir, Eda Ece, Melisa Aslı Pamuk, Serdar Tuncer, Hüsnü Şenlendirici, İsmail Hacıoğlu, Kadir Doğulu ve eşi Neslihan Atagül Doğulu, Seda Sayan, Sibel Can, Hasan Can Kaya, Yılmaz Erdoğan, Eser Yenenler, Aras Bulut İynemli, Demet Özdemir, Ezgi Mola, Halit Ergenç stüdyoya gelen isimler arasında yer aldı. Ekranın ünlü isimleri bağış için gelen telefonlara baktı. Programın moderatörlüğünü ise Nihat Hatipoğlu, Pelin Çift, Deniz Bayramoğlu, Nazlı Çelik, Acun Ilıcalı, Didem Arslan Yılmaz, Çağla Şikel ve Tümer Doğru üstlendi.