ABD'de yaşayan Kaitlin Armstrong erkek arkadaşının kısa süreli birliktelik yaşadığı kadına unutulmaz bir ders verecekti. Ancak yaptığı hareket hem onun hem de genç kadının hayatını kararttı. Kıskançlık krizine giren ve öfke kontrolünü kaybeden 34 yaşındaki yoga hocasının yaptıkları filmleri aratmadı.

Muğla'da dolandırıcılık operasyonu Muğla'da dolandırıcılık operasyonu
Arkadaşlarına, "Onunla yüzmeye gideceğim" dedi, çantasını hazırladı ve evden çıktı. Hayatına giren bu adam kaderini tamamen değiştirecekti. ABD'nin Teksas eyaletinin başkenti Austin'de bir eve giden Moirah Wilson profesyonel bisikletçiydi. 25 yaşındaki genç kadın, kendisi gibi profesyonel bisikletçi olan Colin Strickland'den bir dönem oldukça hoşlanıyordu. Strickland'i çekici ve güvenilir buluyordu. Aralarında ocak ayında bir yakınlaşma yaşanmıştı ancak ciddi bir sorun vardı. Colin Strickland aslında başka bir kadınla birlikteydi. Strickland ve Wilson ikilisi, adamın kısa süren ayrılık sürecinde birlikte olmuş ancak hayatlarına arkadaş olarak devam etme kararı almıştı. Moirah Wilson başına geleceklerden habersizdi. Aralarındaki cinsel birliktelik bitse ve meslektaşıyla sadece arkadaş kalsa da onu bekleyen çok büyük bir problem vardı. Onu bekleyen problemin adı Kaitlin Armstrong'du.

KISKANÇLIK KRİZİ YÜZÜNDEN ARA VERDİLER34 yaşındaki Kaitlin Armstrong bir yoga öğretmeniydi. Spiritüel konulara giderek daha da merak duyan Armstrong, uzun bir süredir bisikletçi sevgilisi Colin Strickland ile beraberdi. Aralarında yalnızca bir yaş farkı vardı. İkisi de 30'larının ortalarında, hayattan beklentilerinin giderek daha da çok oturmaya başladığı bir dönemde tanışmışlardı. Ancak bir problem vardı. Kaitlin Armstrong, Colin Strickland'i çok fazla kıskanıyordu.

Bu kıskançlık seviyesi o kadar fazlaydı ki ikili ocak ayında yollarını ayırdı. Ayrılık döneminde Colin Strickland, kendisi gibi profesyonel bir bisikletçi olan Moirah Wilson ile yakınlaştı. Bir haftalık kısa bir ilişki yaşayan ikili, dost kalmaya karar verdi. Bu sırada Armstrong da Strickland ile barışmanın yollarını arıyordu. Strickland sonunda kararını verdi ve sevgilisi Armstrong'a geri döndü.

ATTIĞI HER ADIMI TAKİP EDİYORDUKaitlin Armstrong, sevgilisiyle tekrar barışmanın mutluluğu içindeydi. Ancak çok geçmeden bu mutluluk yerini büyük bir öfke patlamasına bırakacaktı. Çünkü Armstrong, ayrılık döneminde sevgilisinin Moirah Wilson ile kısa süreli bir beraberlik yaşadığını öğrenmişti. Büyük bir öfke nöbeti geçiren Armstrong bir türlü sakinleşemiyordu. Sevgilisiyle ayrıldıktan çok kısa bir süre sonra onun 25 yaşında genç bir kadınla birlikte olmasını bir türlü kabullenemedi.

Öğrendikleri karşısında çılgına dönen Armstrong kıskançlık krizi içindeydi. Bu kıskançlık krizi onun sağlıklı düşünmesine de engel oluyordu. Armstrong, sevgilisinin kısa süreli birliktelik yaşadığı Moriah Wilson'ı adım adım takip etmeye başladı. Wilson'ın attığı her adımı takip ediyordu. Öfke kontrolünü kaybeden kadın kendisine engel olamıyordu. Çok geçmeden kararını verdi. Sevgilisini elinden aldığını düşündüğü Wilson'a unutamayacağı bir ders verecekti.

YAKALANMAYACAĞINI ZANNETTİTakvimler 11 Mayıs'ı gösteriyordu. Güneşli bir çarşamba sabahı Moirah Wilson, Teksas'taki evde yalnız başınaydı. Arkadaşlarına Colin Strickland ile birlikte yüzmeye gideceğini söyledi. Başına geleceklerden habersizdi. Strickland'in sevgilisi Kaitlin Armstrong dışarıda genç kadının yaptığı her hareketi izliyordu. Evden çıkmaya hazırlandığı sırada kapı çaldı. Tereddüt etmeden kapıyı açan Wilson karşısında intikam hırsıyla gözü dönen Armstrong'u buldu. Öfkeden çılgına dönen Armstrong, karşısındaki genç kadını vahşice öldürerek kayıplara karışacaktı. Komşular silah seslerini duyup olay yerine geldiğinde artık her şey için çok geçti. Moirah Wilson hayatını kaybetmişti. Kaitlin Armstrong ise kayıplara karışmıştı. Armstrong yakalanmayacağını düşünüyordu ancak hesap edemediği bir şey vardı. Arabası çevredeki güvenlik kamerası görüntülerine çoktan yansımıştı. Armstrong ise yakalanmayacağından çok emindi.

TANINMAMAK İÇİN HER YOLU DENEDİWilson cinayetini soruşturmaya başlayan polis çok geçmeden Kaitlin Armstrong'u baş şüpheli olarak tespit etmişti. Kısa bir zaman içinde Kaitlin Armstrong hakkında uluslararası tutuklama kararı çıkartılmıştı. Kayıplara karışan Armstrong'dan ses seda yoktu. Bu durum tam altı hafta boyunca devam etti. Armstrong 30 Haziran günü Kosta Rika'da yakayı ele verdi. 11 Mayıs'ta işlediği cinayetten tam bir hafta sonra yani 18 Mayıs'ta sahte bir pasaport kullanarak ABD'den kaçıp Kosta Rika'ya gitmişti. 30 Haziran günü polis tarafından durdurulan Armstrong, görevlilere farklı bir kimlik gösterdi.

Fakat Kosta Rika polisi çok kısa bir süre içinde Armstrong'un yalanını ortaya çıkardı. Kosta Rika'ya uzun kızıl saçlarıyla gelen ancak burada tanınmamak için saçlarını omuz hizasına kadar kesip kahverengiye boyatan Armstrong artık yakayı ele vermişti. Kendini gizlemek ve farklı bir hayata başlamak için büyük bir çaba sarf eden Armstrong, artık yolun sonuna varmıştı. Armstrong'un önümüzdeki günlerde sınır dışı edilip ABD'li görevlilere teslim edilmesi bekleniyor. (Milliyet)